• Реєстрація


Новини

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
Попередня Наступна

Oн-лайн – марафон

2019-10-11

На запрошення департаменту освіти та науки Київської державної  адміністрації члени учнівської організації «ВО!» Волошинівського НВК імені Руслана Лужевського взяли участь в он-лайн – марафоні, присвяченому Дню Захисника України.

Детальніше

Новини

Урок мужності

2019-10-11

Напередодні Дня Захисника України у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського пройшов Урок Мужності за участю представників Національної академії Служби безпеки України. Почесним гостем на заході була Лужевська Ніна Іванівна – мама Руслана Лужевського.

Детальніше

Новини

Територіальна оборона

2019-10-11

9 жовтня 2019 року здобувачі освіти 10 класу Волошинівського НВК  ім. Р. Лужевського  прийняли активну участь в заходах з нагоди відзначення Дня бійця територіальної оборони. Під час заходу були отримані навички: Детальніше

Новини

Легкоатлентичний крос

2019-10-11

9 жовтня 2019 року команда Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського прийняла участь у змаганні з легкоатлетичного кросу серед здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Баришівської селищної ради. Детальніше

Новини

В здоровому тілі – здоровий дух!

2019-09-24

Школа покликана формувати розуміння здорового способу життя.

Через фізкультхвилинки на уроках і перервах, через уроки фізичної культури учні залучаються до занять спортом.

Бути здоровим – це модно!

Детальніше

Новини

Міжнародний день миру

2019-09-23

Кожного року у всіх куточках Землі 21 вересня відзначають Міжнародний день миру. Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність:  на вулицях спокійно, діти ходять до школи, дитячого садка.  Для тих, хто увесь час жив у світі благополуччя, це слово мало що  значить. Їм... Детальніше

Новини

Новий навчальний рік

2019-09-02

Стартував новий навчальний рік – рік нових звершень та відкриттів.

З нагоди Дня Знань у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відбувся  квест «У пошуках Шкільного Дзвоника». Свято   пройшло нетрадиційно, весело, цікаво.  Відшукати шкільний  дзвінок допомагали   і батьки, оскільки дуже хотіли, щоб швидше розпочався новий навчальний рік.

Детальніше

Новини

Подяка

2019-09-02

Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх – святий обов`язок сім`ї, школи, влади і громадськості.

Перше вересня – справжнє свято для дітвори. Зустріч із друзями та улюбленими вчителями, новенькі парти і підручники, затишні кабінети і світлі пофарбовані коридори…

Детальніше

Новини

Полтавщина – культурний центр України

2019-06-25

Вже увійшло у традицію педагогічного колективу та працівників  Волошинівського НВК ім Р. Лужевського кожну відпустку починати з подорожі  містами України. Всім відомо, що кожне з них – це частинка історії нашої держави. Цьогоріч – Полтава!

Приємно вразила зеленими, охайними вулицями, архітектурою, щирими людьми. Екскурсовод Алла (людина ерудована, толерантна) провела центральними вуличками міста, ознайомила з... Детальніше

Новини

Спорт- це сила, спорт - це клас

2019-06-13

"Спорт- це сила, спорт - це клас, спорт - це здоров'я у вас і у нас! "

Лиш один рецепт на світі

Всім-усім підходить дітям:

Коли спорт полюбиш -

Сильним,... Детальніше

Новини

Патріотизм починається зі школи

2019-06-12

12  червня  вихованці  літнього табору «Ромашка» при Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відвідали кімнату національно-патріотичного виховання у Веселинівському НВК. Цікаво і захоплююче розповідали екскурсоводи про тривожні події 2014 року на Сході України, мужніх «кіборгів», тих, хто здійснивши величний подвиг, отримав найвищу нагороду – Герой України,  односельчан-учасників зони АТО, а також Героїв Небесної Сотні.

Детальніше

Новини

День розваг

2019-06-11


День, 11 червня, у літньому таборі «Ромашка» при Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського пройшов дуже весело і цікаво. Вихованці табору відвідали місто Бориспіль. Діти подорожували містом, відвідали міський парк.

Детальніше

Новини

А у нас сьогодні танці…

2019-06-10

Закрутилося, завертілося,

Танцювати нам захотілося.
Немов метелики на полі,
Кружляєм ми у дружнім колі.

Дитинство - найчудовіша пора в житті. Найкращі моменти дитинства,

Детальніше

Новини

Всі професії потрібні

2019-06-07

«Всі професії потрібні, всі професії чарівні», - говорить дитячий віршик.

Зробити правильний професійний вибір – означає обрати роботу, що буде до душі, буде корисна людям, буде доступною, задовольнятиме матеріальні потреби.

Не припуститися помилок при виборі професій допомагає молоді району ЦПР «Мрія». З профорієнтаційною метою відвідали 7 червня цей заклад і вихованці пришкільного табору «Ромашка» при Волошинівському НВК... Детальніше

Новини

День квітів

2019-06-06

6 червня - День квітів у пришкільному таборі «Ромашка» при Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського. Влітку значну частину дня діти проводять на вулиці, тому під час проведення Дня квітів в таборі спробували розкрити таємниці довкілля.

Детальніше

Новини

Мрії збуваються …

2019-06-06

Беззаперечно, літні канікули - найцікавіша пора для дітей, час захоплюючих пригод і поїздок, нових знайомств та зустрічей. Наскільки цей відпочинок стає для них активним, пізнавальним, пам'ятним, багато в чому залежить від дорослих - організаторів програми відпочинку, які чимало зусиль прикладають для того, щоб діти були щасливими.

Детальніше

Новини

Всесвітній день охорони навколишнього середовища

2019-06-05

У таборі «Ромашка» при Волошинівському НВК ім. Р.Лужевського - не лише екскурсії та розваги, а й проходять тут серйозні і корисні справи.

Детальніше

Новини

День сміху

2019-06-04

«День, прожитий без сміху, прожитий даремно» - саме під таким гаслом пройшов День сміху (Laughing Day), 04 червня в пришкільному літньому таборі «Ромашка» при Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського.

Рухливі ігри на свіжому повітрі поєднували з веселими лексичними іграми – «Зломаний телефон» та «Крокодил». Учні читали цікаві казки англійською мовою, знайомилися з перевагами сміху та посмішок в житті.

Детальніше

Новини

У редакції «Баришівського вісника»

2019-06-03

Чи знаєте ви, як виходить із друку газета  «Баришівський вісник»? А ми – знаємо, бо побували в самій редакції і познайомилися із головним редактором Аліною Олегівною Басенко та колективом працівників.

Детальніше

Новини

Назвався туристом – вдягай рюкзак

2019-06-03

Є рюкзак і є намет.

День без маминих котлет.

Ми сьогодні у поході

Станем рідний край любить,

Та  іще не раз ходить

У похід…

Детальніше

Новини

День музики

2019-05-31

31 травня в пришкільному літньому таборі «Ромашка» при Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського було  надзвичайно цікаво, адже сьогодні – День Музики.

Детальніше

Новини

А я люблю, коли сміються діти…

2019-05-31

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей,... Детальніше

Новини

Відео Свята Останнього дзвоника

2019-05-30

Шановні учні, вчителі, батьки, односельці, гості!

Відео Свята Останнього дзвоника 2019 року

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

ви зможете подивитися за посиланням:

Детальніше

Новини

Люби і знай свій Рідний Край !

2019-05-30

Під таким гаслом вихованці пришкільного табору « Ромашка» - загони Сонечко» та « Козачата» Волошинівського НВК імені Руслана Лужевського відвідали  30 травня краєзнавчий музей в смт Баришівка.

Детальніше

Новини

Справжній друг — велике щастя

2019-05-29

Мати справжнього друга — велике щастя. Ніякі інші земні блага не замінять радість спілкування з друзями. Особливо, якщо спілкування не лише приємне, а ще й корисне!

Саме так сьогодні, на базі пришкільного табору Волошинівського НВК ім. Героя України Р. Лужевського, «Ромашка», чудово проводили час з друзями учасники табору.

Детальніше

Новини

З покоління в покоління

2019-05-28

Обов’язок кожного українця – пам’ятати тих, хто віддав своє життя за рідну землю, доглядати за братськими могилами, передавати ці традиції з покоління в покоління.

Детальніше

Новини

Відкриття літнього табору «Ромашка»

2019-05-27

27 травня 2019 року у Волошинівському НВК ім. Р.Лужевського відбулося урочисте відкриття літнього пришкільного табору «Ромашка» - свято,  якого з нетерпінням  чекали діти і дорослі. Саме тут вихованці закладу зможуть гарно та корисно провести час, порозважатися з друзями, позмагатися у різних видах спорту, помалювати та помандрувати видатними місцями рідного краю.

Детальніше

Новини

Мелодія Останнього дзвоника

2019-05-24

Останній дзвоник звучить малиновим дзвоном для всіх, крім випускників 2019 року та їх батьків. Для них його мелодія звучить тривожно і трепетно, Адже позаду 11 років безтурботного дитинства, падінь та злетів, перемог  і поразок, веселих друзів та незабутніх вражень. Попереду – безмежний простір дорослого життя.

Детальніше

Новини

Всесвітній день вишѝванки

2019-05-16

Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. У 2019 році день вишиванки відзначають 16 травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету,... Детальніше

Новини

Найкраще слово в світі – мама

2019-05-14

Мама… В усі часи, усі народи пов’язували з нею найсокровенніше, возвеличували її як найбільшу святиню. Вона – корінь життя, берегиня роду людського, вона та квітка, промінь якої ніколи не в’яне, а розквітає з плином літ усе ясніше.

День Матері відзначається в Україні з 1990 року у другу неділю травня.

Детальніше

Новини

Для тебе, найрідніша!

2019-05-14

Мама - найдорожче слово в світі! 

Де б не був ти, що б ти не робив, 
Та вона твій шлях завжди освітить 
Ніжним серцем, відданим тобі. 
В дні сумні та в дні на щастя щедрі 
Мама буде у житті твоїм, 
Тож живи, як мама, щиро й чесно, 
І, як мама, лиш добро твори!

Детальніше

Новини

Тиждень безпеки дорожнього руху

2019-05-11

Як ми знаємо, кожного року зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах, а це підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху. Здавна відомо, що для людини найдорожчий скарб  - це її життя і здоров’я, тому щоб зберегти їх, потрібно чітко дотримуватись встановлених Правил дорожнього руху.

Детальніше

Новини

День Матері

2019-05-11

У травні в нашій країні відзначають багато урочистих свят. Але для дітей, безперечно "День матері" та "День сім'ї" найбільш зворушливі. Адже кожен з дитинства несе в душі неповторний образ своєї мами, яка завжди зрозуміє, пробачить і буде щиро любити.

Детальніше

Новини

Зала пам’яті захисників України

2019-05-11

Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоб не лише військовослужбовці, а й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Детальніше

Новини

Поцілую ніжно матусині руки

2019-05-10

Можна у світі чимало зробити: 

Зиму на літо перетворити. 
Можна моря й океани здолати,
Гору найвищу штурмом узяти. 
Можна пройти крізь пустелі і хащі, 
Тільки без мами не можна нізащо, 
Бо найдорожче стоїть за словами — 
В світі усе починається з МАМИ!

Детальніше

Новини

Хвилина мовчання… квіти … пам’ять….

2019-05-09

Сьогодні ми святкуємо річницю Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни. Вже минуло цілих 74 роки з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною - ціною крові і сліз.

Детальніше

Новини

П’ята річниця

2019-05-03

П’ята річниця пам’яті Героя України Руслана Лужевського

Напередодні  п’ятої  річниці  загибелі Руслана Лужевського у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського  відбулася лінійка, присвячена вшануванню пам’яті Героя. 

Детальніше

Новини

Згадуючи трагедію…

2019-04-26

26 квітня здобувачі освіти Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського були присутні на заході до Дня Чорнобильської трагедії, який відбувся у будинку культури с. Волошинівка. Діти вдячні працівникам Івченко Тетяні Володимирівні та Марченко Марії Григорівні за змістовно проведений захід, де вони пройнялися жалем і біллю до великого горя, які зазнали жителі м. Чорнобиля та прилеглих сіл.

Детальніше

Новини

Чорний день в історії України

2019-04-26

Вже минуло 33 роки від чорної дати в історії України.  В ніч на 26 квітня 1986 року сталася величезна техногенна катастрофа: на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух четвертого енергоблоку атомного реактора. Як говорили вчені, це була «помста  мирного атома». Науковці та урядовці визнали, що основною причиною катастрофи стали недоліки реактора. Він не відповідав сучасним вимогам безпеки, його система аварійного захисту виявилася невдалою.

Детальніше

Новини

У Чорнобиля не має минулого…

2019-04-26

Ви чули, як плаче спустошена Прип'ять,

За скоєний гріх розіп'ята живцем,
Прип'ята до неба, щоб вічності випить,
Щоб вмити від бруду змарніле лице?
Регочуть іони малиновим дзвоном,
Вбиваючи блиск нерозкритих очей,
Ридає вночі божевільна мадонна,
Приймаючи з лона холодних дітей
В бездонність ночей.
І тихо... Детальніше

Новини

Працюємо залюбки

2019-04-24

Весна - прекрасна пора року, що дарує нам чудову нагоду долучити дітей до праці у природі, розширити їх природничі знання, навчити бачити красу навколишнього світу, любити та берегти його. Навесні можна здійснити з дошкільниками багато цікавої та корисної роботи у квітнику дитячого садка. За умови належної організації така робота не тільки слугуватиме джерелом позитивних емоцій у дітей, а й сприятиме їх інтелектуальному, духовному та... Детальніше

Новини

Великоднє диво

2019-04-22

Наближається  найсвітліше  весняне  свято - Великдень!  Незабаром з кожної хати буде пахнути пасками, діти пофарбують пасхальні яйця. У рамках Великоднього свята  у середній групі "Ромашка" дитячого садка "Волошка" організована  виставка "Великоднє диво". Батьки разом зі своїми дітьми зробили Великодні вироби!

Детальніше

Новини

Київський Театр

2019-04-19

«Кожен грає ту роль, на яку його поставили»

Григорій Сковорода

У самому центрі історичної частини Києва, за два кроки від Хрещатика, неподалік від Золотих воріт, на розі двох старовинних вулиць – Пушкінської та Богдана Хмельницького – постає будівля, добре відома киянам та гостям столиці України як Театр імені Лесі Українки.

Детальніше

Новини

Майбутнє громади – за молоддю

2019-04-19

У вівторок, 16 квітня 2019 року, в адмінприміщенні Волошинівського старостинського округу Баришівський селищний голова Олександр Павлович Вареніченко провів виїзний прийом громадян. Потім відбулося виїзне засідання членів виконавчого комітету Баришівської селищної ради.

Члени виконкому відвідали місця поховань загиблих учасників АТО - Руслана Лужевського та Олександра Полуцького.

Детальніше

Новини

Наука майбутнього

2019-04-19

Фізика є однією з найважливіших наук.

Заслуги фізики важко переоцінити. Будучи наукою, що вивчає найбільш загальні і фундаментальні закони оточуючого нас світу, вона невпізнанно змінила життя людини.

Так що ж вона дала людству? Щоб відповісти на це питання 17 квітня 2019 року на базі Національного авіаційного університету було проведено засідання... Детальніше

Новини

Синя стрічка квітня

2019-04-18

Акція "Синя стрічка квітня" проходить у багатьох країнах світу і покликана попередити насильство над дітьми та дитячі суїциди. Початок цієї традиції поклала історія, що сталася навесні 1989 року, коли мешканка Норфлок Бонні Финей дізналася про смерть свого чотирирічного онука Майкла, який загинув від жорстокого поводження в сім'ї. Те, що сталося настільки вразило її, що вона вирішила присвятити своє життя боротьбі з насильством над дітьми.... Детальніше

Новини

Легенди й таємниці Києва

2019-04-18

Українській столиці − понад 1500 років. І вже за це її варто відвідати.  Тут можна пройтися найстарішої вулицею Східної Європи − легендарним Андріївським узвозом. Тут підносяться найдавніші східнослов'янський храм − Софійський собор, і монастир − Печерська Лавра. Тутешні пагорби − такі ж, як і десятки століть тому, а Дніпро також тече неспішно й велично. Історико-культурна спадщина міста унікальна − це близько 2000 пам'яток... Детальніше

Новини

Кольорова писанка

2019-04-16

Великдень - одне з найбільших та найшановніших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила.

Звичай пекти паски та фарбувати яйця виник також дуже давно. З першим променем сонця священик в церкві сповіщає: «Христос воскрес!», а прихожани хором відповідають: «Воістину воскрес!».

Детальніше

Новини

Всесвітній день авіації та космонавтики

2019-04-12

Сьогодні, 12 квітня, відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики, професійне свято працівників космічної галузі, яке присвячене першому польоту людини в космос.

Детальніше

Новини

Збережи дерево - здай макулатуру

2019-04-10

Акція «Збережи дерево - здай макулатуру» в старшій групі «Сонечко»  Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського  проходять щорічно.

Переробка паперових відходів, тобто макулатури, дуже актуальна на сьогодні діяльність, що дозволяє істотно економити природні багатства. До того ж збір і переробка макулатури  - процес, який щорічно приносить стабільний прибуток державі.
Паперові товари відіграють велику... Детальніше

Новини

Дбаємо про чистоту довкілля

2019-04-10


Після проведення бесіди з вихователем "Про чистоту довкілля", малюки групи "Бджілка" активно взялися допомагати дорослим наводити чистоту на власному ігровому майданчику. Виховання інтересу до праці, допомоги дорослим, взаємодопомоги, бережливе ставлення до результатів праці, є важливим у навчанні та вихованні дітей дошкільного віку.

Детальніше

Новини

Сюжетно-рольові ігри

2019-04-09

Особливе місце в житті дошкільнят займають ігри, які створюються самими дітьми. Це творчі або сюжетно-рольові ігри. Завдяки їм діти відтворюють все те, що бачать навколо себе, навчаються взаємодії та отримують нові знання.

Детальніше

Новини

Впевненні кроки до зміцнення здоров’я

2019-04-05

Дитяча йога – це особливий простір, де діти вчаться не лише виконувати фізичні вправи, вони вчаться довіряти своїм можливостям і проводити час в атмосфері гри і задоволення, а не в боротьбі за досягнення.

Йога для дітей – це добре продумана система зміцнення молодого організму, заснована на багаторічній практиці.

Детальніше

Новини

Життєрадісні краплинки дощу

2019-04-02

Що таке аутизм?... Ми знайшли для себе відповідь... Аутизм - це бути іншим, а не бути чужим!

Детальніше

Новини

Ти лідер: твори, вивчай, перемагай

2019-03-29

23 березня 2019 року в смт. Немішаєве Бородянського району  відбувся  обласний збір лідерів органів учнівського самоврядування  ОРДК (Обласної Ради Дітей Київщини)  «Ти лідер: твори, вивчай, перемагай», який проводиться щорічно з метою активізації роботи органів самоврядування дітей та учнівської молоді, координації їх діяльності, залучення до соціальних практик та набуття ними нових компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.

Детальніше

Новини

Зробимо довкілля чистим

2019-03-27

18 березня стартував двомісячник благоустрою до якого залучилися і учні Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського. За цей час впорядкували шкільний сад, вигребли опале листя, упорядкували квітники та посадили дерева.

Детальніше

Новини

Дорогоцінний скарб життя

2019-03-27

З дитячих років кожен із нас милується чарівною красою природи і ніколи не задумуються над тим, що життя, яке вирує навколо нас, дає нам вода. Її здається так багато, але водночас з кожним роком життєдайної води стає все менше.

Детальніше

Новини

Протоколи, замовлення книг 2019

2019-03-22

Результати вибору електронних версій підручників для класів Волошинівського НВК

Детальніше

Новини

За Майбутнє

2019-03-22

Бронзові призери  35 Ювілейного військово-патріотичного збору «За Майбутнє»

20-22 березня  2019 у м. Олешки Херсонської області  відбувся військово-патріотичний збір ГО «Всеукраїнський громадський рух «За Майбутнє» спільно з в/ч А 1836, де команда НВК зайняла ІІІ загальнокомандне місце.

Детальніше

Новини

Планета у нас одна

2019-03-20

20 березня 2019 року У Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відбулася виставка малюнків до Всесвітнього Дня Землі. Цей день ще раз нагадує про те, що людям планети потрібно об’єднуватися у справі захисту навколишнього середовища, турботливо ставитися до всього живого.

Детальніше

Новини

Весняні посмішки

2019-03-15

Перші весняні, теплі, сонячні дні! Природа оживає, пробивається зелена травичка із під землі, радісно цвірінькають пташки.

Детальніше

Новини

Море емоцiй, радостi та незабутнiх вражень…

2019-03-15

Адміністрація, педагогічний та учнівський колективи Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського висловлюють велику подяку голові БФО «Серце Батьківщини» Канвішер Валентині Іванівні, його засновникам та працівникам за постійну турботу, підтримку, багаторічну співпрацю.

Детальніше

Новини

Школа – учні – батьки

2019-03-15

14 березня 2019 року у Волошинівському НВК відбулися загальношкільні батьківські збори.   Порядок денний зборів:

1.Виступ членів театру вірша «Трубайло». (учні 6-10 класів. Макаренко Г. І.)

2.«Партнерство родини та школи у формуванні творчого потенціалу та розвитку обдарованої дитини в умовах становлення інформаційного суспільства»

Детальніше

Новини

Пам’ятаємо Героїв і в будні…

2019-03-12

12 березня у бібліотеці с. Волошинівка відбувся виховний захід до Дня українського добровольця. Перед дітьми виступила Марченко Марія Григорівна, завідувач бібліотекою, та розповіла, про те, як у всі часи почесно бути захисником Вітчизни, захищати свій народ та боронити свою рідну землю. Але дуже важливою є підтримка воїнів як на фронті, так і тих, які отримали поранення та проходять реабілітацію в госпіталях.

Детальніше

Новини

Квіти для мами

2019-03-11

Квіти для мами" - так називалося свято яке приготували вихованці групи "Бджілка" Волошинівського НВК ім. Руслана Лужевського.

Детальніше

Новини

Громадський рух

2019-03-06

«Ми любимо Україну.

Ми захищаємо Україну.

Ми за майбутнє України!»

Головною метою військово-патріотичних зборів є виховання в молоді патріотизму, високої відповідальності, формування здорового способу життя, зміцнення духовного та фізичного здоров’я учасників.  Мета проекту – надання можливості молоді відчувати себе військовослужбовцями та випробовувати себе... Детальніше

Новини

Педагогічна рада

2019-03-06

Педагогічна рада – одна із форм науково-методичної роботи та управління закладом. Сьогодні школа отримала достатньо самостійності у виборі власних орієнтирів і цільових установок. В умовах демократизації шкільного життя і чергового реформування освіти зростає роль колективних форм управління, в тому числі й педагогічної ради. Педагогічна рада НВК сьогодні – колективний орган, що покликаний керувати всім навчально-виховним життям школи.

Детальніше

Новини

Поїздка до Веселинівського НВК

2019-02-28

Народ тоді іде й перемагає

Як хтось дорогу серцем освітив

Ганна Дудка

Незабутньою була поїздка наших учнів до Веселинівського НВК. Школярів гостинно зустріли адміністрація закладу, члени педагогічного та учнівського... Детальніше

Новини

Виховання справжніх патріотів

2019-02-28

Виховання справжніх патріотів рідної держави – головне завдання сьогодення.

22 лютого 2019 року учні Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського, Баришівського ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Миколи Зерова, Баришівського НВК взяли активну участь у заході, присвяченому підбиттю підсумків проведених військово-патріотичних зборів 2018 року.

Детальніше

Новини

Герої не вмирають!

2019-02-22

Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок у лютому 2014 року. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого «справедливість», «гідність», «свобода» і «Україна» були не просто словами, а сенсом їхнього життя.

Детальніше

Новини

Міжнародний день рідної мови

2019-02-22

«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову», - завжди актуальними будуть ці слова Ліни Костенко.

Тому 21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови.

Детальніше

Новини

Профорієнтація

2019-02-21

Сучасний регіональний заклад вищої освіти «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

 20 лютого 2019 року у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відбулася  профорієнтаційна зустріч учнів 9-11 класів із викладачами Переяслав-Хмельницького педагогічного університету.

Детальніше

Новини

Міні – город на підвіконні

2019-02-19

На дворі останні дні зими, а в старшій групі «Сонечко» Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського на підвіконнях  весна.

Загалом, міні-город - це заняття захоплююче і корисне. Вирощування овочів в дитячому садку розвиває допитливість і спостережливість у дітей, навички дослідництва, розширює уявлення про те, як доглядати за рослинами в кімнатних умовах, узагальнює знання про необхідність... Детальніше

Новини

Шоу «Хто зверху?»

2019-02-18

Хто розумніший -  чоловіки чи жінки? Тисячі років людство шукає  відповідь на це філософське питання. Це запитання хвилювало і учнів Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського. Тому комісія дозвілля 9 класу вирішила провести шоу «Хто зверху?» до Дня Святого Валентина – 15 лютого для учнів 7 – 11 класів.

Детальніше

Новини

30 річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан

2019-02-15

В Україні 15 лютого вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 по 15 лютого 1989. Через горнило тієї війни пройшло 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх... Детальніше

Новини

«Лялечка-оберіг»

2019-02-05

З ниток, клаптиків тканини

Та майстерного шиття

Оберіг є для родини

Для щасливого життя.

Детальніше

Новини

Літературними стежками…

2019-02-01

З метою популяризації творчості поетів-земляків учасники театру вірша «Трубайло» Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського відвідали навчальний заклад с. Веселинівка.

Юні актори презентували творчість члена Національної спілки письменників України Миколи Боровка -  відомого в Україні та за її межами ронделіста, вчителя, перекладача, науковця.

Детальніше

Новини

22 січня – День Соборності України

2019-01-25

Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українців  за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним... Детальніше

Новини

100 – річчя Дня Соборності України

2019-01-22

22 січня ми щорічно святкуємо День Соборності, свято, встановлене у честь проголошення Першої Незалежності та Акту злуки УНР і ЗУНР. Фактично, саме цей день є Днем Незалежності України, а не 24 серпня 1991 р. Другу дату можна вважати днем Відновлення Незалежності після тривалої окупації.  У період радянського режиму День Соборності не святкувався, а всі офіційні згадки про нього ретельно знищувалися.

Детальніше

Новини

Ланцюг єдності

2019-01-21

Щороку  22 січня по всій території України проходять різні акції і торжества, присвячені Дню Соборності України. Наймасовішою стала акція 1990 року, коли був організований перший "Живий ланцюг Соборності", що об'єднав жителів України. Взявшись за руки, люди створили безперервний ланцюг від Львова до Києва. За підрахунками, в прагненні до відродження незалежної України в акції взяло участь від 1 млн. до 3 млн. осіб.  "Живий ланцюг Соборності"... Детальніше

Новини

Новорічна казка

2018-12-27

Протягом тижня у НВК діти проводжали 2018-й та зустрічали Новий рік. Найбільш очікувані свята в дитячому садочку — новорічні. До них ретельно, з радістю, усмішкою та піднесеним настроєм готуються дітлахи та дорослі. Прикрашають садочок, роблять подарунки, вивчають нові пісні, вірші й таночки.

Детальніше

Новини

Новорічні вечорниці

2018-12-27

26 грудня 2018 року у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відбулося новорічне свято  для учнів 5 – 11 класів, на яке зійшлася вся шкільна  родина, друзі, гості, вчителі, працівники, батьки  та випускники закладу.

Детальніше

Новини

Найочікуваніше свято

2018-12-22

Новий Рік одне із найочікуваніших свят у році. І кожна країна має свої традиції. Святкова метушня, новорічна ялинка, яскраві вогні та атмосфера новорічного дива розпочалася у Волошинівському НВК ім. Р.Лужевського .

21 грудня до першокласників  завітали Дід Мороз і Снігуронька. Детальніше

Новини

ОГОЛОШЕННЯ!

2018-12-22


Шановні учні 5 – 11 класів,

гості, батьки, вчителі, випускники!

Новорічне свято відбудеться 26 грудня 2018 року

о 15.00 годині у приміщенні

Детальніше

Новини

Презентація збірки Івана Власого

2018-12-19

У літературній вітальні Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського відбулася презентація збірки Івана Власого «Нехай цвіте моя країна» за участю автора книги.
Я хотів би зустріти весну,
У коханні, у мирі й любові,
А тому щиро людям несу.
Я пісні у цій скупаній мові, - таке життєве... Детальніше

Новини

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

2018-12-14

Чорнобиль…Урок, який ми не повинні забувати ніколи, тому що це надто гіркий урок втрат, урок мужності і стійкості водночас. Маємо пам’ятати про минуле, задуматися, зробити висновки з чорнобильської трагедії, щоб унеможливити її повторення у майбутньому. Кожному з нас варто усвідомити, що людині, ким би вона не була, потрібно відчувати відповідальність не лише за сьогоднішній день,... Детальніше

Новини

Подорож у Країну ялинкових прикрас

2018-12-11

У кожного Новий рік асоціюється з чимось своїм, особистим... Але так уже склалося, що в більшості людей передчуття свята виникає з появою подарунків, запаху мандаринів та … новорічних прикрас! А чого лише варта традиція вбирання ялинки й оселі іграшками? Такими барвистими, яскравими та райдужними! Відчуття свята, яке приносить в дім чарівну, магічну казку. І ця казка починається з маленької блискучої новорічної кульки...

Детальніше

Новини

Річниця Загальної декларації прав людини

2018-12-11

2018 рік – особливий для тих, хто працює в царині прав людини та всіх людей на планеті, адже цього року відзначається 70-річчя Загальної декларації прав людини.

У 1945 році було створено найбільшу та найвпливовішу міжнародну організацію  - Організацію Об’єднаних Націй (ООН). І серед перших документів, які розробила ця організація, був спеціальний документ, присвячений правам... Детальніше

Новини

Вибори Президента учнівської організації «ВО!»

2018-12-07

Шкільне сьогодення. Яким йому бути?

Ввібравши все цінне, віками набуте,

Вона стане місцем дитячої мрії,

Де зріють таланти, міцніють надії,

Де кожний найменший їх успіх помітний

Детальніше

Новини

Екскурсія до музею «Меморіал жертв Голодомору»

2018-11-26

21 листопада 2018 року здобувачі освіти 7 та 8 класів Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського відвідали музей «Меморіал жертв Голодомору»  у місті Київ.

Підземний музей на узбережжі Дніпра вінчає споруда у формі свічки, як згадка про всіх, хто не зміг пережити роки штучного голоду.

Детальніше

Новини

Гордість школи – наші випускники

2018-11-26

23 листопада 2018 року у  Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського  відбулася  зустріч з  почесним гостем, випускникам Волошинівської середньої  школи - доктором юридичних наук, професором Київського національного університету імені Тараса Шевченка, консультантом юридичної компанії «Світ юридичних послуг» - Петром Павловичем Захарченко.

Детальніше

Новини

Обираємо професію

2018-11-21

Здавалося б, ще кілька місяців тому випускники 2018 року стояли на  життєвому роздоріжжі, зважуючи «за» і «проти» обираючи напрямок професійної підготовки. А нині вже й самі переконують молодших друзів, що їх професія – найкраща.

Троє випускників обрали для навчання Київський університет культури.

Іващенко Вікторія навчається на факультеті «Сценічне мистецтво», в... Детальніше

Новини

Всесвітній день дитини

2018-11-21

20 листопада – Всесвітній день дитини, день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла  Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини.

У 3 класі Волошинівського НВК імені Героя... Детальніше

Новини

Переможці «Осіннього кубку Бориспільщини»

2018-11-19

16 листопада 2018 року у с. Іванків відбувся міжрайонний турнір з волейболу серед дівчат 2002 – 2004 року народження команд груп  тренерів ДЮСШ та закладів загальної середньої освіти «Осінній кубок Бориспільщини». У змаганнях брали участь команди із сіл – Іванків (Бориспільського району), Кучаків (Бориспільського району), с. Студеники (Переяслав – хмельницького району) та смт. Баришівка (Баришівського району) Київської області.

Детальніше

Новини

«Увага! Діти – на дорозі!»

2018-11-19

Традиційно на початку осені в містах і селах країни проводяться профілактичні заходи щодо забезпечення безпеки маленьких пішоходів дорогою до школи. Поліція закликала приділити необхідну увагу питанням безпеки школярів та учнів на дорогах.

Усі профілактичні заходи щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму за тематикою «Увага! Діти – на дорозі!» проводяться з метою широкого залучення дітей до... Детальніше

Новини

Військово-патріотичний захід з профорієнтації

2018-11-19

В листопаді 2018 року учні 10 – 11 класів Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського відвідали, який відбувся на базі Переяслав-Хмельницького ліцею-інтернату «Патріот».

Перед учнями виступили працівники вищих військових закладів: Львівської академії сухопутних військ, Харківського інституту танкових військ, Київського військового інституту комунікацій та інформаційних технологій зв’язку.

Викладачами була проведена... Детальніше

Новини

Мрії єднають

2018-11-09

До Дня української писемності та мови українців запрошують написати традиційний диктант національної єдності.

Старшокласники Волошинівського НВК ім.. Р. Лужевського разом зі своїми наставниками долучилися до цього великого мовного дійства, що поступово переростає у справжнє свято єдності українців всього світу.

Детальніше

Новини

У Місті професій

2018-11-09

Кожна дитина мріє про свою майбутню професію. Прикладом для цього може бути праця батьків чи знайомих, прочитані твори або переглянуті фільми. Але найкраще уявлення складається тоді, коли ти маєш змогу побути у ролі того чи іншого представника професій. Це із задоволенням можна зробити у Місті професій Kidss Will.

І ось ми тут. Діти діляться на групи,... Детальніше

Новини

День визволення України від нацистів

2018-11-07

У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про роки Другої світової війни. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам'ять про цю страшну війну.

День визволення України від фашистських загарбників відзначаємо 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, які і призвели до остаточного звільнення та вигнання гітлерівців з території... Детальніше

Новини

Тиждень безпеки життєдіяльності

2018-11-07

Тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна, вона не обмежена Тижнем, а повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому.

У Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського дитячому садку «Волошка» у старшій групі «Сонечко» з 08 жовтня по 12 жовтня 2018 року  був проведений тематичний тиждень безпеки дитини. Метою проведення тижня безпеки дитини було  поліпшення... Детальніше

Новини

Талант шоу

2018-11-07

Якщо раніше  всі могли тільки спостерігати за участю зірок у різноманітних шоу, то зараз з’явився шанс втілити і свої мрії у життя.

2 листопада 2018 року у приміщенні Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського відбулося свято «Талант шоу» для учнів 7-11 класів. Але були й запрошені найменшенькі здобувачі освіти – 5 та 6 класи, які  представили свої виступи... Детальніше

Новини

Зустріч у літературній вітальні

2018-11-05

У нашій літературній вітальні знову відбулася зустріч – завітав відомий поет, член Спілки письменників України, Вчитель – Микола Маркіянович Боровко.

Він єдиний в Україні поет, хто в ХХ столітті подарував читачеві п’ять книг ронделів.

Невтомна праця на педагогічній та творчій ниві принесла Миколі Маркіяновичу визнання і повагу шанувальників... Детальніше

Новини

План заходів щодо відзначення 100-річчя

План заходів щодо відзначення 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського в Волошинівському НВК ім.Р.Лужевського. Детальніше

Новини

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

2018-11-01

«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек, починаючи з 2014 року, започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек .

Упродовж  попередніх років цей захід проводився за певною тематикою. У 2018 році місячник присвячено 100-річчю від дня народження видатного українського... Детальніше

Новини

Солодкий ярмарок

2018-10-31

З самого ранку з пакуночками у руках, штовхаючись в автобусах, стоячи на одній нозі в маршрутках чи комфортно під’їжджаючи з батьками на машині, несли учні та батьки різноманітні смаколики.

31 жовтня у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відбувався ярмарок у фойє закладу, де хоч і трохи тісно, але місце знайшлося усім. Після 11-ої години ранку у фойє... Детальніше

Новини

Похід до Яблуневого

2018-10-31

19 жовтня 2018 року стартував дводенний похід учнів Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського.

По дорозі відвідали Березанський краєзнавчий музей. Екскурсію проводила Галина Лаврентіївна Рих (1922 року народження!) - директор і засновник Березанського краєзнавчого музею - найстарша директорка музею в Україні. Їй 96 років, з яких 49 вона присвятила музейній справі. За роки роботи вона зібрала в фонди музею понад 6 тисяч експонатів, серед яких є навіть кістки мамонта.... Детальніше

Новини

Я люблю своє село Борщів

2018-10-19

Саме така тема заняття була у групі «Бджілка» закладу дошкільної освіти «Волошка» Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського 17 жовтня 2018 року.

Мета заняття – розширення  та узагальнення  знань і уявлень  дітей про своє рідне село, рідний край, пам'ятні та визначні місця; виховання  в дошкільнят любові до України, дбайливого  ставлення до історії рідного села, почуття любові і гордості до... Детальніше

Новини

«Хто зверху?»

2018-10-12

У переддень святкування  Дня українського козацтва, свята Покрови Пресвятої Богородиці  та з нагоди відзначення Дня захисника України   - 12 жовтня  серед  дівчат та хлопців  7 класу Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського  був проведений дуже цікавий та оригінальний захід під назвою «Хто зверху?», присвячений одному з головних питань нашого життя, стосовно рівності між чоловіком та жінкою. Що ж переможе: дівчачі винахідливість і розум чи хлопчачі... Детальніше

Новини

Настала осінь.

2018-10-12

Поступово листя на деревах стало різнокольоровим. Зелений колір змінили фарби жовтого, червоного, помаранчевого відтінків. Лише вічнозелені дерева — хвойні — залишаються такими, як були. Радують око строкаті айстри, жоржини, хризантеми. Небо стає яскравим, більш синім і сонячним. По ньому біжать білі пухнасті хмари, змінюючи свою химерну форму. Осінь — яскрава та сонячна пора, тому її називають золотою.

Детальніше

Новини

Акція «Солодощі для воїнів АТО»

2018-10-12

Здобувачі освіти, їх батьки та  педагоги Волошинівського НВ кім. Р. Лужевського завжди підтримують акції, які започатковує управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА. Адже метою різних акцій є залучення учнів до добрих справ. Насамперед – це допомога бійцям на Сході, а також діткам, які цього потребують. Свято встановлене 14 жовтня 2014 року указом Президента України Петра Порошенка з  метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й... Детальніше

Новини

Козацькі розваги до Дню Захисника України

2018-10-11

Виховання в людині патріота своєї Батьківщини, любові до рідного краю, любові до України варто починати з раннього дитинства.

10 жовтня 2018 року на спортивному комплексі «Прогрес» відбувся районний  фізкультурно-патріотичний захід серед школярів загальноосвітніх навчальних закладів «Козацькі розваги», присвячений Дню Захисника України. Мета заходу - поліпшення національно-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів,   поглиблення знань... Детальніше

Новини

Осіння виставка

2018-10-11

Після теплого літечка настала довгоочікувана осінь. Прийшла вона несподівано, тихенько, ніби якась таємнича гостя. Тому, мабуть, її ніхто й не помітив відразу. Проте нікого осінь не забула, всім дарунки казкові принесла. І дітки середньої групи «Ромашка» з своїми батьками, бабусями та дідусями зробили з цих дарунків чудові композиції.

Детальніше

Новини

Булінг - як насильницька модель поведінки

2018-10-10

9 жовтня 2018 року у приміщені Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського відбулася зустріч із кандидатом юридичних наук, доцентом, професором кафедри інтелектуальної власності та цивільно-правових дисциплін Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська Юридична Академія»  Батюком Олегом Володимировичем.

Детальніше

Новини

Життя - мов спалах

2018-10-10

Нам невідомі мрії й здобуття,

Всі їхні рани, всі слова прощання,

Вони – солдати, що кладуть життя,

Заради нас і мирного світання

Коли йдеться про честь та гідність твоєї країни, коли ворог посягає на... Детальніше

Новини

Свято осені, квітів і врожаю.

2018-10-08

З давніх часів, ще заведено нашими пращурами, влаштовувати свято після завершення збору врожаю. Ось і малята групи "Бджілка" Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського дотримуючись традицій наших батьків і дідів, влаштували свято присвячене збору врожаю.

Детальніше

Новини

Смакота Італіїї

2018-10-05

Ах ця Італія-країна краси, моди та смачної піци. Італія наділена не тільки багатою культурою та історією, але і м’яким кліматом з неймовірним різноманітністю природних ландшафтів. Тут є все: прекрасні гори, мальовничі рівнини, золоті пляжі, красиві бухти, великі і маленькі острови, грізні вулкани і так далі.

Про це маленькі дошкільнята старшої групи  «Сонечко» Волошинівського НВК  ім. Р.... Детальніше

Новини

Осіння пора!

2018-10-05

Як заворожує вона своєю красою. Але найбільш чаруючим і гарним постає перед нами осінній квітник. Чудово, неначе в казці! Все навколо виблискує під яскравими промінчиками лагідного сонечка.  Як добре, як гарно навкруги! Спасибі тобі, осінь, за цю красу!

З метою донести дітям  розуміння  краси і багатства, які дарує нам осінь, поповнити їхні знання  про квіти, як вони з’являються... Детальніше

Новини

З Днем працівників освіти

2018-10-05

Шановні працівники Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського!

Вітаємо Вас з професійним святом, святом скромних, але достойних людей, святом добра, мудрості та любові. Низький уклін Вам за Вашу натхненну і самовіддану працю, за Вашу непохитну віру у кожну дитину, за Ваше розуміння, підтримку і за... Детальніше

Новини

Школа мужності

2018-10-04

Осінь – не лише час чергового призову до лав Збройних сил України. Завдяки ініціативі Всеукраїнської громадської організації «Громадський рух «За Майбутнє», за підтримки управління освіти, молоді та спорту Баришівської  РДА, старшокласники мають змогу побувати у військових частинах, познайомитися із солдатським побутом, позмагатися з однолітками.

Детальніше

Новини

Зроби відповідальний крок…

2018-10-01

30 вересня відзначається День усиновлення, день, який співпадає із щорічним днем християнського Свята Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Мабуть це не випадково, бо усиновлення – це особлива дорога батьківства – благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами та терпінням.

Детальніше

Новини

День вихователя

2018-09-27

Шановні працівники садочка «Волошка» Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського!  Вітаю із професійним святом – Днем Дошкілля! Зичу Вам здоров’я, достатку, миру і спокою в душі, родині і Україні!  Нехай Ваша праця гідно буде оцінена державою, батьками, дітьми!

Директор НВК

Любов Прядка Детальніше

Новини

Батьківські збори – школа освіти для батьків

2018-09-27

Важливою складовою навчально-виховного процесу сучасного закладу освіти є організація роботи з батьками та сім’ями учнів.

В нових умовах суспільного, освітнього й технічного розвитку законодавство України чітко визначає межі відповідальності сім’ї за навчання і виховання дітей: саме батьки чи особи, які їх замінюють, зобов’язані постійно дбати про своїх дітей, створювати належні умови для... Детальніше

Новини

100- річчя з дня народження Василя Олександровича Сухомлинського

2018-09-25

28 вересня 2018 року педагогічна громадськість України відзначає  100- річчя з дня народження Василя Олександровича Сухомлинського – засновника новаторської педагогіки, письменника, заслуженого учителя України.

Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського надзвичайно багатогранна, та в центрі його уваги передусім – дитина, особистість, її духовний світ та моральні цінності.

Детальніше

Новини

Новий навчальний рік – стартував!

2018-09-25

Завершилося літо. І знову в НВК відновили роботу методичні об’єднання. Згідно планування у вересні 2018 року у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відбулося засідання методичного об’єднання класних керівників «Основні напрямки методичної та виховної роботи на І півріччя 2018 – 2019 н. р.». На засіданні були присутні: адміністрація закладу, класоводи, класні керівники та вихователі дитячого садочка.

Детальніше

Новини

21 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

2018-09-21

У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія. Адже нестабільність, страх та насилля – не просто лякають та знищують, а й не дають можливості розвиватися країнам, державам, народам…

Саме тому існує цей день – Міжнародний день миру.

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі із 1982 року за... Детальніше

Новини

Олімпійський тиждень

2018-09-18

Новий навчальний рік розпочався для дітвори Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського весело та цікаво. А розпочався він з проведення Олімпійського тижня з 7 -14 вересня, присвяченого Дню фізичної культури та спорту.

Учні  закладу святкували цей тиждень особливо. Адже в рамках проведення Олімпійського тижня було організовано чимало заходів, які мали на меті пропагувати серед дітей та учнівської молоді здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до... Детальніше

Новини

Курс молодого бійця

2018-09-18

12 вересня 2018 року збірна команда  шкіл Баришівського району взяла участь у військово-патріотичному зборі «Курс молодого бійця» ГО «Всеукраїнський громадський рух «За Майбутнє» , що проводився на Плесецькому полігоні, в/ч А2860, зенітно-ракетих військ.

Змагання проходили за підтримки та постійного сприяння ВГО “Рух за майбутнє”, та особисто з командирами ВПЗ Харечка М. М., та Брунько Н.В.

Детальніше

Новини

Торгівля людьми – сучасне рабство

2018-09-12

Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Програма протидії торгівлі людьми МОМ в Україні розпочала свою роботу в 1998 році з метою допомогти Уряду України та громадськості у... Детальніше

Новини

Вересневий дзвін – час іти до школи!

2018-09-03

Вже минуло літо променисте,

Дзвоник знов до школи кличе нас.

Тут усе святково, гарно і врочисто

У щасливу путь і в добрий час!

 

У теплому родинному колі зустріли початок нового навчального року здобувачі освіти Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського.

Детальніше

Новини

До уваги пошуковців

2018-08-20

До уваги пошуковців, жителів села Борщів, Волошинівка,  Селичівка приватних колекціонерів!

Якщо у Вас є частини до танкових гусениць, деталі до артилерійської зброї чи будь-який військовий предмет часів Другої світової війни дуже просимо поділитися з нами для обміну на безцінний для музею Борщівських боїв експонат – німецький дорожний вказівник «Борщів». Лише за такої умови... Детальніше

Новини

Відлуння прощального вальсу

2018-07-13

Здавалось би, тільки  пролунав Останній дзвоник, позаду залишилася  напружена пора іспитів, довгоочікуваний випускний бал, до якого 11 років, як по східцях, довелось підійматися випускникам.

І саме горде ім’я «випускник» одинадцятикласникам не довелось носити довго.

Від сьогоднішнього дня вони приміряють на себе нову роль, не менш важливу для кожного – тепер вони АБІТУРІЄНТИ.

Детальніше

Новини

Незабутні враження

2018-06-25

Колектив Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського відвідав одне із найкращих міст України – Вінницю.

Якщо визначати сім чудес в Україні, то одним  із них, безперечно, є плавучий світло – музичний фонтан на річці Південний Буг. Враження несказанні, емоції «зашкалювали», коли переглядали мультимедійне шоу «Лебедине Озеро. Фантазія». Це один із видовищних фонтанів світу. Струмені води різного розміру і... Детальніше

Новини

Хрещення Русі - історія віків

2018-06-22

Однією з найважливіших подій в історії України стало хрещення Київської Русі. Офіційною датою хрещення Київської Русі вважається 988 рік,  коли у Києві правив князь Володимир Великий . Після свого хрещення він зробив все, щоб християнство стало державною релігією Київської Русі.  Прийняття християнства населенням Русі мало вирішальний вплив на її подальшу долю, Русь стала однією з цивілізованих держав світу і почала розвиватися... Детальніше

Новини

Між минулим та майбутнім…

2018-06-18

Ось і продзвенів такий довгоочікуваний для девʼятикласників останній дзвінок, який малиновим дзвоном покликав їх у доросле життя. Звичайно, не всі здобувачі освіти залишать стіни рідного закладу, але більшість з них оберуть собі професію та поринуть у вирій дорослого життя. Що їх там чекає? Хвилюються батьки та вчителі. Ще недавно їх діти були маленькі, примаючись за руку батьків переступили поріг закладу, а сьогодні... Детальніше

Новини

Солоне тісто

2018-06-14

Вироби з солоного тіста є одним із стародавніх видів декоративно-прикладного мистецтва. Ліплення з солоного тіста було поширене в Україні ще у давні часи.

Солоне тісто – найбільш пластичний і безпечно чистий матеріал. Завдяки еластичності тісту можна надавати різноманітної форми, що дозволяє виготовляти неймовірні та красиві композиції. Вироби з солоного тіста є досить довговічними. Ліплення сприяє організованості дитини,... Детальніше

Новини

Everybody dance now!

2018-06-13

Літня пора – час для відпочинку, час, коли не хочеться сидіти на місці, коли ти перебуваєш у постійному русі.

13 червня у мовному загоні  «Butterfly» пройшло під гаслом  «Everybody dance now!».

Учасники працювали у двох групах. Спочатку взяли участь у інтелектуальному шоу «Lucky Chance», в ході якого складали прислів’я,... Детальніше

Новини

Повернення у минуле…

2018-06-12

У таборі «Ромашка» при Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського 12 червня відбулася зустріч із старожителем  села. Знати історію роду, історію свого села, свого краю – це обов’язок кожної людини. Адже у народу, який не знає минулого, немає майбутнього.

Цікаво і захоплююче слухали діти розповідь Сидоренко Катерини Михайлівни про роки війни і голодомору, роки колективізації, післявоєнні роки.

Детальніше

Новини

Bigger! Stronger! Faster!

2018-06-11

Bigger! Stronger! Faster! Саме під таким гаслом проходив сьогоднішній день у мовному загоні «Butterfly». Розпочалося все із незвичної ранкової зарядки, під час якої діти не просто виконували вправи, а й голосно коментували кожну дію англійською мовою.

Перед сніданком переглянули короткі відео розповіді про зимові олімпійські   ігри  та чемпіонів 2018 року.

Детальніше

Новини

Сторінками історії

2018-06-11

З метою вивчення історії рідного краю, збереження пам’яті про героїв Другої світової війни, 11 червня  в таборі «Ромашка» при Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського було організовано екскурсію до Перемозького НВК (музей закладу та місце перезахоронення).

У експозиціях музею речі старовини: археологічні знахідки, побутові предмети, - які особливо зацікавили вихованців. Вони мали можливість «помолотити» ціпок, попрацювати на ткацькому... Детальніше

Новини

Відпочиваємо та дізнаємося про нове

2018-06-08

«Сорочку  мати вишила мені…»  –  таке народознавче свято було проведено у таборі «Ромашка». Учитель української мови і літератури  Рибіцька С.І.  розповіла про історію української вишиванки, квіти – як символи на сорочках та рушниках. Дітям була продемонстрована техніка вишивки старовинних сорочок, домоткане полотно. Потім переглянуто відеофільм та прослухано пісню на слова Дмитра Павличка «Два кольори» у виконанні народного артиста України Дмитра Гнатюка.... Детальніше

Новини

Випускний бал 2018 в садку

2018-06-08

Випускний бал у дитячому садку — це завжди важлива подія, яка стає невід’ємною частиною життя дошкільнят та їхніх батьків. Дітям доводиться розлучатися з хорошими друзями й улюбленими іграшками та вихователями. Та це не день для смутку, а велика подія, бо випуск — це маленька сходинка до нового життя. І тому випускне свято завжди особливе.

Детальніше

Новини

Букет літніх вражень

2018-06-07

6 червня вихованці загонів «Сонечко» та «Козачата» літнього табору «Ромашка» при Волошинівському НВК  ім. Р. Лужевського відвідали ЦПР «Мрія». Для них була підготовлена цікава концертна програма: танцювальні номери, художнє читання, розважальні ігри. До речі, серед учасників – наші діти, юні танцюристи. Потім керівники гуртків  «Бісерний дивосвіт», «Рукодільниця» та «Квілінг»  провели майстер-класи. Повернулися додому з виробами та хорошим настроєм.

Детальніше

Новини

Чарівна подорож у ЛІТО

2018-06-05

5 червня робота  літнього табору «Ромашка» при Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського не припиняв свою надзвичайну подорож у ЛІТО.

Загін «Посмішка» мандрував стежками поезії рідного краю. У літературній вітальні звучали вірші нашого односельчанина Василя Мацюка. «А я такий…» - програмна поезія автора.

Отже, Василь Іванович – поет, музикант-аматор,... Детальніше

Новини

Випускний бал

2018-06-04

Що це тут за свято у садку дитячім,

Квітів так багато в квітнику неначе?

На велике свято всі зійшлися друзі:

Тут і мама й тато у веселім крузі.

Ще такого свята не було ніколи,

Скоро йдуть малята перший раз до школи. Детальніше

Новини

День розваг

2018-06-04

4 червня продовжив працювати табір «Ромашка» при   Волошинівському  НВК ім. Р. Лужевського.

П’ятий день  у загоні «Посмішка» літнього табору розпочався веселими іграми. Озброївшись знаннями з техніки безпеки та правилами поводження під час рухливих ігор, взявши із собою жарти, сміх, прекрасний настрій, вихованці поринули у світ розваг. Уся робота була спрямовував на те, щоб допомогти дітям розкрити свої творчі здібності, порозумітися між собою, краще... Детальніше

Новини

У сільській бібліотеці

2018-06-01

Книга – твій найкращий друг –

Про це не забувай

Він розповість про все навкруг –

Ти тільки прочитай!

Сьогодні, 1 червня, учасники загонів  «Сонечко» і «Козачата» літнього табору «Ромашка» при... Детальніше

Новини

У барвах «Золотого Каштану»

2018-05-31

Літо – це улюблена пора року для дітей. З настанням канікул приходить повна свобода від навчальних занять. Більше не треба прокидатися під ранні звуки будильника, вчити уроки, писати контрольні. Теплі літні місяці – найбільш безтурботна та довгоочікувана пора.

Щоб літо принесло дитині масу яскравих вражень, залишило багато приємних спогадів і пройшло з користю, нам дорослим,... Детальніше

Новини

Єднаймося заради спільної справи!!!

2018-05-31

Триває реконструкція Музею Борщівських боїв, що розміщений у Волошинівському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» імені Героя України Руслана Лужевського.

Музей було створено за ініціативи педагогічного колективу під керівництвом Давиденка Юрія Давидовича та відкрито у 1982 році. З того часу експозиція майже не оновлювалася.

Детальніше

Новини

Sock Puppet Show

2018-05-31

Що може бути  простіше, ніж пошити ляльку з шкарпеток. Єдина навичка, яка тут Вам знадобиться - це вміння володіти голкою і ниткою. Приклавши трохи фантазії і терпіння, Ви отримаєте досить симпатичну річ, яку можна подарувати близьким або ж залишити собі або своєму другу.

Ляльки, зроблені зі шкарпеток своїми руками, не потребують багато витрат і їх дуже... Детальніше

Новини

Весела пора - літні канікули

2018-05-31

Немає нічого кращого як подорож із своїми друзями.

31 травня 1-4 загони літнього табору «Ромашка» при Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського здійснили поїздку  до славетного міста Бориспіль. Зазвичай це місто асоціюється з головним міжнародним аеропортом України. Але мало хто знає, що там народився, жив і похований автор слів державного гімну «Ще не вмерла Україна» Павло Чубинський. Тому наша... Детальніше

Новини

«Вutterfly» розправляє крила

2018-05-31

Ось і літечко! Нарешті настало свято відпочинку і для здобувачів освіти Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського, які чудово знають, що найкращий відпочинок – це час проведений із користю. Час, коли ти можеш дізнатися багато нового та цікавого, розкрити свої таланти.

Саме так вирішили учасники мовного загону «Вutterfly», що розпочав свою роботу у пришкільному таборі «Ромашка». Дитячий англомовний табір – це чудова можливість... Детальніше

Новини

НВК щиро дякує

2018-05-30

Адміністрація навчального закладу НВК щиро дякує  Малюті Тетяні Олександрівні за вагому підтримку  літнього табору «Ромашка» при Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського при проведенні заходів  до Дня захисту дітей (солодощі, сік, морозиво).

Детальніше

Новини

Відпочинок дітей – справа дорослих

2018-05-30

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято стало символом дитячої щирої радості та надії на майбутнє. Адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та мали усі умови для всебічного розвитку. І наш святий обов’язок дорослих – зробити своїх дітей щасливими не тільки сьогодні, влаштувавши їм якесь свято.... Детальніше

Новини

Впевнений старт

2018-05-30

Закінчення кожного навчального року знаменується проведенням державної підсумкової атестації для здобувачів освіти.

Позаду залишилися ДПА з української мови та математики за курс початкової середньої освіти і випускники 4 класу із задоволенням поринули у радісні теплі дні літніх канікул.

Триває нелегка пора у здобувачів повної загальної середньої освіти  - випускники 11 класу продовжують... Детальніше

Новини

Турнір пам’яті Давиденка Юрія Давидовича

2018-05-29

Людяно було на стадіоні Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського 26 травня. Адже в цей день проходив традиційний турнір по футболу, присвячений Дню пам’яті Юрія Давидовича Давиденка. Волошинівська земля приймала ветеранів футболу сіл Волошинівка, Березань, смт Баришівка. Та несподіванкою був приїзд ветеранів футбольного клубу «Динамо» (Київ). Серед них: Мунтян Володимир, Біба Андрій, Заваров Олександр, Безсонов Володимир, Мороз Юрій, Косовський Віталій, Анненков Андрій,... Детальніше

Новини

Літні канікули – найбільше свято

2018-05-29

Для кожного з нас літні канікули – це найбільше свято, найкращий відпочинок. Звичайно, кожен із нас планує своє дозвілля ще заздалегідь. Ми замислилися над цим ще на початку вересня та вдосконалювали свої плани протягом усього навчального року, тож тепер ми маємо чітке уявлення про літо. Канікули наших дітей будуть проведені недаремно, і ми в цьому впевнені!

Детальніше

Новини

Мелодія Останнього дзвоника

2018-05-25

Останній дзвоник звучить малиновим дзвоном для всіх, крім випускників 2018 року та їх батьків. Для них його мелодія звучить тривожно і трепетно, Адже позаду 11 років безтурботного дитинства, падінь та злетів, перемог  і поразок, веселих друзів та незабутніх вражень. Попереду – безмежний простір дорослого життя.

Привітати випускників Волошинівського  НВК ім.. Р. Лужевського зі святом Останнього дзвоника завітали:

Детальніше

Новини

Свято поезії

2018-05-22

Не личить замовкать поету,

Бо в кожного у нас короткий вік,

Дасть Бог –не кане СЛОВО в лету

Віктор Гюго

У Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського – свято поезії: відбулася презентація збірки Анатолія Вітюка... Детальніше

Новини

«Чорна і трагічна сторінка» нашої історії…

2018-05-21

Щороку, 20 травня, в Україні вшановують пам'ять жертв політичних репресій. В ці погожі травневі дні 2018 р. відзначаємо 80-річчя Великого терору 1937 – 1938 років. Ця «Чорна і трагічна сторінка» нашої історії не повинна відійти в забуття. Не можна забувати ті жахливі роки, коли людей знищували за їхні погляди та переконання.

Детальніше

Новини

Випускний бал…

2018-05-18

Ось і настав цей святковий день. На вулиці світить яскраве сонце, співають пташки. Час летить невблаганно і змінює усе, що нас оточує. Життєва дорога людини також мінлива і нелегка, несе в життя і сум, і радощі. Усе має початок і кінець. Не можна сказати, що закінчується дитинство юних четвертокласників. Однак нинішній день проводить невидиму межу між дитинством та юністю…

Детальніше

Новини

Вишиванка – генетичний код нації

2018-05-18

У травні весь світ святкує День вишиванки, свято, приурочене українській національній культурі і традиціям. У цей день, який щороку відзначається у третій четвер травня, усі охочі можуть долучитися до свята. Що для цього потрібно зробити? Все просто — одягти вишиванку, йдучи на роботу або навчання.

Детальніше

Новини

Посвячення у читачі

2018-05-17

Сьогодні у 1 класі особливий день. Всі діти чекають зустрічі з бібліотекарем Наталією Петрівною. Першокласники вже давно підглядали у прочинені двері бібліотеки: а що ж там є такого цікавого? І нарешті дочекалися запрошення, адже букви вивчені, Букварик прочитаний, пора потоваришувати з іншими книгами. Від сьогодні дітлахи стануть справжніми читачами.

Детальніше

Новини

Ніхто не забутий, ніщо не забуте …

2018-05-08

Напередодні свята Дня Перемоги в День пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня, у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського, відбувся Мітинг Слави присвячений вшануванню подвигу українського народу у Другій Світовій війні та засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму.

Урочистою ходою всі учні та вчителі навчального... Детальніше

Новини

Екскурсія до Національного музею історії України у Другій Світовій війні

2018-05-08

Вже стільки літ і стільки зим,
Як відгримів той бій кривавий,
Вони ж ще там, на полі слави,

Уклін їм, мертвим і живим!

Спасибі вам, сивоголові,
Вітчизни-матері сини!

Немає... Детальніше

Новини

День цивільного захисту

2018-05-05

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 05 травня 2018 року  у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відбувся  День цивільного захисту.

Детальніше

Новини

День пам’яті

2018-05-05

Сонячні травневі дні для здобувачів освіти Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського приходять зі смутком. Адже 5 травня минає чотири роки від дня трагічної загибелі Героя України Руслана Лужевського на Сході України.

У вестибюлі закладу на лінійку пам’яті зібрався учнівський та педагогічний колективи, батьки. Присутні переглянули відеоролик «Відродимо Хортицю – відродимо Україну», присвячений посадці дубів на острові Хортиця... Детальніше

Новини

Всеукраїнський фестиваль дружин юних пожежних

2018-05-05

Традиційно щовесни проходять півфінальні зустрічі  у рамках Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних .

Серед завдань Фестивалю:

- залучення широкого загалу школярів до вивчення правил безпеки життєдіяльності та їх пропаганди серед населення;

- формування у дітей та молоді навичок збереження навколишнього середовища;

Детальніше

Новини

Хрещення Київської Русі

2018-05-04

Одним із семи чудес України та великою духовною ланкою єднання українців є Києво-Печерська лавра – одна з найбільших православних святинь нашої країни. Це не лише визначна споруда історії, але й неймовірно красивий архітектурний комплекс. Києво-Печерська лавра знаходиться на високих Дніпровських схилах.

Детальніше

Новини

Пам’ятаємо… Шануємо…

2018-05-03

Травневі дні завжди наповнені радістю цвітіння весни та  поряд із цим завжди відчуваємо сум наближення  дня Пам’яті та примирення,  який  відзначаємо 8 травня, і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який святкуємо 9 травня.

Детальніше

Новини

Крик природи

2018-04-27

Зупинися, людино, на мить…

І відчуй як планеті болить.

Як із серця крик вирина –

Зупинися, земля в нас одна!

Як у серці тліє любов,

Щоб колись розгорітися знов.

Детальніше

Новини

Двомісячник благоустрою

2018-04-26

Триває двомісячник благоустрою. З метою озеленення території у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського було проведено акцію «Посади своє дерево» (було висаджено саджанці дерев та кущі). Долучилася молодь закладу і до акції «Озеленення рідного села», проведеної Волошинівською сільською радою у рамках двомісячника.

Детальніше

Новини

Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…

2018-04-26

1986 рік…. Весна…. Україна буяла первоцвітом садів. Оспівана у веснянках нашими предками, вона проходила по нашій рідній землі. Як завжди квітуча та ошатна, повна надій і чекань. Час юності і любові.

Та 26 квітня того року став Чорним днем в історії України, днем, коли Чорнобиль став відомим усьому людству. Чорною плямою стала на нашій... Детальніше

Новини

До 1030 - річчя хрещення Київської Русі - України

2018-04-23

Здавна Київ приваблював дніпровськими схилами, незвичайною архітектурою будівель, красою золотоверхих соборів. Справжнім дивом і сьогодні лишається Софійський собор, вражає своєю величністю Михайлівський Золотоверхий монастир.

У зв’язку з відзначенням 1030 - річчя хрещення Київської Русі  – України група учнів Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського побувала на Софійській площі, де нині проходить... Детальніше

Новини

Міжнародний День Землі

2018-04-20

22 квітня – Міжнародний День Землі. В цей день у  всьому світі проходять різні екологічні заходи, паради, маніфестації, що закликають до захисту навколишнього середовища. Чисте повітря, вода, земля – це запорука  здоровʼя  майбутніх поколінь.

Детальніше

Новини

Діти створюють Країну

2018-04-19

Громадська організація «Українські Креативні Реформатори» впроваджує міжнародну програму «Діти створюють Країну»

Метою програми «Діти створюють Країну» є виявлення, об’єднання, навчання та підтримка активних дітей у світі.

На сьогоднішній день в рамках програми відбувається 30 конкурсів соціально-екологічного спрямування; заплановано Всеукраїнський... Детальніше

Новини

Бути чистому довкіллю

2018-04-18

З 25 березня по всій Україні стартував двомісячник благоустрою. Як і кожний свідомий громадянин, так і учасники навчально-виховного процесу Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського, починаючи від дитячого садка, дітей та вихователів, до учнів та вчителів закладу активно приймають участь у його проведенні. Після зими вигрібається опале листя, обкопуються дерева, підмілюються бордюри, прибрано біля пам’ятника загиблим воїнам села Волошинівки.

Детальніше

Новини

Людина і всесвіт

2018-04-13

З давніх-давен людина прагнула піднятися в небо та зрозуміти неосяжне. 12 квітня 1961 року вперше в світі здійснено орбітальний обліт Землі на кораблі «Восток - 1» Юрієм Олексійович Гагаріним, який відкрив епоху пілотованих космічних польотів.

Детальніше

Новини

День, який не можна забути

2018-04-12

11 квітня відзначається Міжнародний день звільнення в’язнів нацистських концтаборів. Саме в цей день 1945 року американські війська звільнили в’язнів нацистського табору смерті Бухенвальд, через застінки якого пройшло більше 250 тисяч в’язнів, 56 тисяч з них загинули.

Детальніше

Новини

Христос воскрес!

2018-04-06

Христос воскрес - квітує Україна,
Наш край в веснянім маєві чудес,
Звучить медово мова солов'їна.
Христос воскрес! Воістину воскрес!

Детальніше

Новини


 

Блок новин

Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 18 гостей на сайті

Copyright © 2010-2019. ВОНВК
При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове