• Реєстрація


«Лялечка-оберіг»

2019-02-05

З ниток, клаптиків тканини

Та майстерного шиття

Оберіг є для родини

Для щасливого життя.


 

В ляльку-мотанку бабуся

Вклала працю та любов,

Віддала її матусі,

Щастя щоб тривало знов.

 

Власноруч зроблена лялька-мотанка має чарівну силу. Вона не лише береже родинне вогнище, але й має здатність здійснювати бажання. Таку ляльку мати передавала  дочці, віддаючи заміж, а та, в свою чергу, дарувала Берегиню своїй дитині.

Наші пращури вважали мотанку символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду, посередником між живими та ще ненародженими. Берегиням на обличчі намотували хрести. Робили це для різних потреб — на щасливу долю, аби відступила хвороба, щоб пішов дощ, чи ж навпаки — вщухла злива.

Кожен елемент одягу ляльки-мотанки для наших пращурів мав символічне значення: спідниця символізувала землю, сорочка — три часи: минулий, теперішній та майбутній, а хустка або стрічка — зв’язок із небом.

За програмою «Впевнений старт» старші дошкільнята групи «Сонечко» Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського виготовили власноруч ляльку-мотанку. Діти із задоволенням працюючи над нею, думали про теплі відносини у сім’ї, МИР в Україні та взаємодопомогу і дружбу між людьми.

Не дивно, що ляльку-мотанку і досі вважають надійним оберегом, адже здавна Берегиня, зроблена власними руками, оспівана піснями, обласкана казками, одягнена у все домашнє, рідне, містила потужну позитивну енергетику.


Квичола У.В.,

вихователь групи «Сонечко»

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Останні події та новини

Захист прав дитини

Національна дитяча гаряча лінія  Національна гаряча лінія

Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 61 гостей на сайті

Copyright © 2010-2019. ВОНВК
При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове