• Реєстрація


Презентація збірки Івана Власого

2018-12-19

У літературній вітальні Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського відбулася презентація збірки Івана Власого «Нехай цвіте моя країна» за участю автора книги.
Я хотів би зустріти весну,
У коханні, у мирі й любові,
А тому щиро людям несу.
Я пісні у цій скупаній мові, - таке життєве і творче кредо автора. 
Вірші Івана Власого приваблюють щирістю. У них любов до України , до жінки-матері, до колоска в житі, до калини в лузі, до своєї родини і до простої людини. Витоки його творчого натхнення – у народній пісні, адже багато років життя він віддав художньому колективу «Жайвір». Звідси –народнопісенні епітети, метафори, паралелізми. Використовуючи їх, автор порівнює світ людини і природи. «…Природа і пісня, - на його думку, -найкращі творіння».


Народився Іван Власий у складні повоєнні роки  грудня 1945 у містечку Березань. Жилося нелегко, адже в сім′ї було п′ятеро дітей. Рано довелося виконувати будь-яку роботу: допомагати по господарству, пасти корів, а ще - заробляти гроші для великої родини. Пішов навчатися на арматурника-бетонника до ПТУ-25. Потім була служба в армії.

Далі - нелегкі трудові будні: працював водієм самоскида у Києві, їздив на заробітки до Тюмені, потім подався на новобудови Семенівської свинофабрики, радгоспу-комбінату «Трубізький», якому присвятив більшу частину свого життя. А село Коржі стало рідним для нього, бо тут народилися його діти, тут пройшли найщасливіші роки сімейного життя.

«Нехай цвіте моя країна» - перша поетична збірка Івана….У ній він позиціонує себе як громадянин, якому не байдужа доля Української держави, села і селянина, шукає причини помилок і прагне миру і щастя на своїй землі. Він переконаний у вічності духовного начала, в незнищенності людської душі.

«У кожного в житті  своє Небо. Там, де людиі найбільш комфортно, там вона почуває себе вільно і затишно. Таким Небом для Івана Власого, уродженця міста Березані, є поезія і пісня. З ними він, як невеличкий сірий жайворонок, маючи гніздо на землі, здіймається в небо», - так проникливо характеризує творчість Івана Власого у передмові до книги член Національної спілки письменників України Ганна Дудка.

Поряд з  громадянською лірикою, в якій часто звучать гостро-сатиричні нотки, риторичні запитання, на які б автор хотів знайти відповіді, линуть задушевні, відкриті, схвильовані рядки інтимної лірики. Враження від пережитого Іван Власий передає щиро і сердечно. Краса  ліричного героя, душа якого наповнена щастям великої любові, розкрита у віршах «Пливуть у небі сірі хмари», «Зорепад», «Стоїть калина», «Полинове кохання» та  ін..

Лірична поезія «Троянда - кохана» своїми мотивами ніби перекликається із поезією в прозі Лесі Українки «Твої листи завжди пахнуть зів′ялими трояндами».

Я не можу сказати, що всі

Наші троянди зів′яли.

Зів’яли троянди лиш ті ,

Котрі ми мало плекали.

Духмяний, палкий запах троянд для автора – це символ кохання чистого і недоторканого, яке треба плекати й оберігати.

Все життя поруч з Іваном Олексійовичем по житті іде пісня.  Співати почав ще з дитинства. Згодом співав у народному хорі села Коржі та народному хоровому колективі «Жайвір» селища Баришівки. А в збірці – більше десятка пісенних ліричних творів. На зустрічі зі школярами автор не лише читав вірші, а й виконував пісні на власні слова. Проникливо і задушевно звучала поезія з вуст учасників шкільного театру вірша «Трубайло». Кожен із них отримав від автора збірочку віршів.

Головний герой творів Івана Власого – людина вразлива, благородна, відкрита, у якої особисте воєдино злите з соціальним. Твори чарують нас теплотою і правдивістю почуттів. А життєвими орієнтирами для нашого автора завжди будуть правда, совість та мамині настанови:

Будь чесним і вірним своєму народу,

Бережи свою совість і честь свого роду,

Тоді поруч з тобою завжди будуть друзі

І в горах, і в морі, й у зеленому лузі.

 


Вчитель української мови та літератури

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

Макаренко Ганна Іванівна

 

Блок новин

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Захист прав дитини

Національна дитяча гаряча лінія  Національна гаряча лінія

Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 27 гостей на сайті

Copyright © 2010-2019. ВОНВК
При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове