• Реєстрація


«Лялечка-оберіг»

2019-02-05

З ниток, клаптиків тканини

Та майстерного шиття

Оберіг є для родини

Для щасливого життя.


 

В ляльку-мотанку бабуся

Вклала працю та любов,

Віддала її матусі,

Щастя щоб тривало знов.

 

Власноруч зроблена лялька-мотанка має чарівну силу. Вона не лише береже родинне вогнище, але й має здатність здійснювати бажання. Таку ляльку мати передавала  дочці, віддаючи заміж, а та, в свою чергу, дарувала Берегиню своїй дитині.

Наші пращури вважали мотанку символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду, посередником між живими та ще ненародженими. Берегиням на обличчі намотували хрести. Робили це для різних потреб — на щасливу долю, аби відступила хвороба, щоб пішов дощ, чи ж навпаки — вщухла злива.

Кожен елемент одягу ляльки-мотанки для наших пращурів мав символічне значення: спідниця символізувала землю, сорочка — три часи: минулий, теперішній та майбутній, а хустка або стрічка — зв’язок із небом.

За програмою «Впевнений старт» старші дошкільнята групи «Сонечко» Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського виготовили власноруч ляльку-мотанку. Діти із задоволенням працюючи над нею, думали про теплі відносини у сім’ї, МИР в Україні та взаємодопомогу і дружбу між людьми.

Не дивно, що ляльку-мотанку і досі вважають надійним оберегом, адже здавна Берегиня, зроблена власними руками, оспівана піснями, обласкана казками, одягнена у все домашнє, рідне, містила потужну позитивну енергетику.


Квичола У.В.,

вихователь групи «Сонечко»

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Хто є користувачами сайту ?







 

На сайті

На даний момент 22 гостей на сайті





При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове