• Реєстрація



Безпека в інтернеті

2021-03-02

Інтернет-технології стали природною частиною життя дітей і сучасної молоді. Невміння працювати з комп’ютером і орієнтуватися в інтернет - просторі в сучасному суспільстві можна порівняти з невмінням писати й читати.

Комп'ютер є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку. У кіберпросторі існує велика кількість спеціальних сайтів, адресованих дітям різного віку. Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв'язання задач.

Чим приваблює інтернет дітей? Різноманітне віртуальне спілкування, ігри, мультфільми-страшилки, віртуальна свобода. Діти, як найбільш активна й допитлива аудиторія, часто першими знайомляться з новими технологіями, такими як інтернет, випереджаючи в технічній освіченості батьків. У цьому є позитивний бік: підвищення рівня ерудиції, формування навичок спілкування з людьми. Але є й негативний: відсутність життєвого досвіду, як правило, підвищує ризик зіткнутися з онлайн-загрозами: онлайн-насиллям; шахрайством; порнографією; отриманням особистої інформації з метою злочинного використання.

У зв’язку з небезпеками, які чатують на дітей в інтернеті,  в молодшій групі «Сонечко» ЗДО «Волошка» Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського з дітками були проведені бесіди на дану тематику, переглянутий повчальний мультфільм «Безпека в інтернеті», проведено конкурс малюнків. Вихованці власноруч виготовили свою «Мобілку мрії». Також надано у Viber чат для батьків інформацію з попередження загроз в інтернеті та буклети «Безпечний інтернет».

Отже, щоб вберегти діток від небезпеки в інтернеті, приділяйте більше їм свого часу – грайте ігри, малюйте, читайте, подорожуйте та розказуйте як безпечно поводитися в інтернеті.

 



Квичола У.В.,

вихователь молодшої групи «Сонечко»

Волошинівського НВК ім. .Р. Лужевського

 

Домашнє насильство

Куди телефонувати у випадках домашнього насильства

  • Національна поліція – 102 для повідомлення про факт насильства
  • Урядовий контактний центр – 15 47, де цілодобово надають інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, консультують з питань насильства стосовно дітей або загрози вчинення такого насильства
  • Система безплатної правової допомоги – 0 800 213 103
  • Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123

 

Що корисного почитати

Булінг у закладі освіти: як діяти педагогу

Запобігання та протидія домашньому насильству

Роз'яснення МОН щодо реагування на булінг у закладі освіти

Булінг у дитячому садку: на що звернути увагу

 

Хто є користувачами сайту ?







 

На сайті

На даний момент 11 гостей на сайті
При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове
ДОВЕРХУ