Заходи щодо проведення місячника шкільних бібліотек
3 метою розкриття потенційних можливостей бібліотеки закладу, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем шкільної бібліотеки та популяризації читання у Волошинівського НВК, в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек з 01 по 31 жовтня було проведено:
- день відкритих дверей « Бібліотека – світ нових можливостей»;
- усний журнал « Бібліотеки світу»;
- конкурс на краще гасло, логотип до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек;
- акція « Подаруй шкільній бібліотеці книгу!»;
- година цікавих повідомлень;
- конкурс «Найкраща обкладинка для мого підручника»;
- бібліотечний урок « Зберегти підручник – мій обов’язок»;
- Книжкові виставки:
- «Бібліотеки світу»;
-«Безсмертя книги»;
- «Скарби фонду»;
- «Улюблені книги моєї бабусі»;
- «Довгожителі сімейної бібліотеки»;
- «Навіки в пам’яті народній» (до Дня визволення України)
- «Для тебе, вчителю»
- «Барвистий жовтень»
- літературна вікторина « У казки на гостинах»
- Експрес – інформація « Інтернет допомагає»
- Екскурсія до міста Переяслав – Хмельницького(Музей Т.Шевченка, Переяслівський колегіум)
- Гра « Бібліотекар на годину»
( можливість побути в ролі працівника бібліотеки та дізнатись про деякі фахові секрети)
- День активіста «З книгою навколо світу»
- Виховна година «Шкільні бібліотеки: двері в майбутнє».
Посвята в читачі.10 квітня в бібліотеці Волошинівського НВК було проведено свято для першокласників « Посвята в читачі». Малеча, за допомогою бібліотечного гномика, ознайомилась з правилами поводження з книгою, отримала пам'ятку читача, розгадувала магічні слова, загадки. Діти здійснили подорож в минуле. Ознайомились з історією виникнення книги. В кінці свята всі першокласники отримали свої перші книжки в бібліотеці. Читачами в цей день стали 18 першокласників.
Сьогодні в Україні йде становлення нової сиcтеми освіти та виховання, зорієнтований на впровадженyя широкого спектру інноваційних технологій,ідей,напрямків. Зміни цілісних орієнтирів шкільної освіти вимагають перебудови усіх складових компонентів сучасної школи. Серед них шкільна бібліотека як обов’язковий структурний підрозділ загальноосвітнього навчального закладу займає особливе місце. Адже навчання – головна праця учня і вона не може здійснюватися без книги, а, значить, без бібліотеки. Навчити дітей учитися із захопленням, раціонально використовувати отримані знання – завдання, яке разом із школою покликана вирішувати бібліотека.
Бібліотека у школі – це головний осередок інформації, яка виховує в учнів інформаційну культуру, прагнення до пошуку інформації, виховує вдумливого читача. Саме тому я обрала для дослідження тему «Популяризація дитячої та наукової літератури, пошук, отримання й передача інформації». Скачати основні напрямками роботи шкільної бібліотеки
Тема: Довідковий апарат книги
Мета: ознайомити учнів із довідковим апаратом книги,розвивати в них вміння користуватися книгою та виховувати любов до читання.
Обладнання: книги, що допоможуть продемонструвати всі елементидовідкового апарату. Скачати урок
Формувати навички і потребу самостійності, осмисленно добирати і читати книжки. Сприяти розширенню активного читацького кругозору учнів. Удосконалювати читацьку культуру учнів. Формувати уміння самостійно ознайомлюватись з новою книжкою,опираючись на онотацію. Ознайомити учнів з поняттями: « бібліотека», «абонент», «анотація». Збагачувати їхній словниковий запас. Виховувати шанобливе ставлення до книжок. Скачати урок
Ознайомити дітей зі шкільною бібліотекою, дати учням поняття: бібліотекар, читач; познайомити з правилами користування бібліотекою, різноманітністю книг у бібліотеці; залучити учнів до читання книг; отримати практичні навички самостійного добору літератури на стелажах; виховувати почуття поваги і шанобливого ставлення до книги.
Скачати урок
Всеукраїнський День бібліотек

|