• Реєстрація


НЕ ЗГАСНЕ ПАМ'ЯТІ СВІЧА...

2016-11-23

Пам’ять – нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Однією із них був Голодомор 1932-1933 рр. який випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі – України.

День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

23 листопада у  Волошинівському  НВК ім.Р.Лужевського відбувся виховний захід «Не згасне пам'яті свіча». Ведучими були учениці 6 класу Батечко Мирослава та Кулікова Анастасія. Шестекласники декламували вірші, переглянули презентацію та почули спогади очевидців тих страшних років.

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією. Адже й нині живе у пам'яті народу прокляття тих, хто збиткувався над його долею і життям. Ще й досі у сни селян приходять ці похмурі тіні, ще й досі кровоточать роз'ятрені серця, болить душа, що звідала горя до краю.

Нехай кожен торкнеться пам'яттю цього священного вогню — частинки вічного. А світло свічок хай буде  даниною тим, хто навічно пішов, хто заради торжества справедливості жерт­вував собою.

Тож пам’ятаймо тих великих мучеників нашої тяжкої історії – мільйони українських селян, жертв небаченого в історії людства голодомору.


Батечко О.В.

Психолог та кл.керівник 6 класу

Волошинівського НВК ім.Р.Лужевського


 

Всі новини НВК

Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 25 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове