• Реєстрація


Український оберіг

2015-11-23

Український оберіг

Відколи існує пам'ять народна, українці прикрашали предмети хатнього вжитку орнаментами, які формували естетичні смаки поколінь, були взірцем їхньої працьовитості та мистецьких здібностей. Ця потреба мала також магічний та релігійний зміст. Бажаючи прихилити до себе богів, люди закликали їх відповідними знаками-символами та оберегами.

Вишиваний рушник донині не втратив свого значення в побуті. І тепер ним прикрашають інтер'єри помешкань, вівтарі та ікони в церквах. І надалі він залишається атрибутом народних звичаїв та обрядів. На рушнику несли новонароджену дитину до хреста, на ньому проводжали людину в останню дорогу.

23 листопада у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського з учнями

2 класу була проведена виховна бесіда «Розмаїття візерунків на полотні».

При підготовці до уроку було зібрано багато матеріалу про історію рушника, українські обряди, пов’язані з його використанням, про символіку кольорів та орнаментів на рушниках різних регіонів, про різні види рушників за призначенням. Окремо учні, разом з вчителем Нестеренко Інною Вікторівною, попрацювали над виготовленням рушника в техніці аплікації.

На уроці милували око диво-рушники, принесені з домівок. Учні разом з вчителем влаштували виставку обрядових рушників, виготовлених руками  рідних.

 

Кириленко Світлана Петрівна,

член батьківського комітету 2 класу

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 19 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове