• Реєстрація


Велика і прекрасна планета Земля

2017-04-13

11 квітня 2017 року  у Волошинівському НВК ім.. Р. Лужевського для учнів 5-6 класів відбувся виховний захід на тему «Велика і прекрасна планета Земля».

«Земля – наша мати, всіх годує», - говорить українське прислів’я. Здається, що в ньому відбито ставлення українського народу не тільки до землі, а й взагалі до всього довкілля: рослин і тварин, до річок і степів, до підземних багатств і повітря. Щиро шануючи все це, навіть складаючи певні ритуали, присвячені життю природи, наш народ, ніби доводив свою невід'ємність від довкілля, залежність від неї.

Минають століття…  Життя суспільства не стоїть на місці, розвивається, вдосконалюється. Але це вдосконалення чомусь інколи йде лише на користь людині, завдаючи невиправної шкоди природі. Утворюється замкнене коло: людина залежить від природи, але прагнучи поліпшити своє буття, вона цю природу нищить!

Тому зараз у нашому суспільстві так гостро постає проблема екологічного захисту, стрімко зростає інтерес до екологічних питань. Все доступнішою стає тривожна інформація про забруднення довкілля. Люди намагаються перебудувати свої взаємини з природою, бо екологічна криза охопила практично вже увесь світ.

Та цього буде замало, якщо ми не налаштуємо  свої душі на спасіння неньки-природи, нашої годувальниці. Кожен повинен розуміти, що він - частка великої сім'ї, яка, потрапивши у біду, намагається вижити і продовжитись у майбутніх поколіннях.

Та вже зараз ми можемо багато чого зробити! І починати треба із захисту дерева біля рідного будинку, птахів у скрутний для них час. Здається, це зовсім просто: не дозволяти собі забруднювати річку або ставок, не засмічувати землю, якою ходиш. Але це "просто" є своєрідним тестом на людяність, на право називатися частиною природи.
І перлина цієї природи – це Україна, яка  саме зараз потребує нашого дбайливого ставлення і захисту.

Віримо, що українці, які завжди славилися своєю працездатністю, дбайливістю і любов'ю до природи, зможуть запобігти подальшому руйнуванню найсвятішого - рідної землі. Треба тільки серцем пам'ятати, що ми - одна славна родина і земля у нас, як і мати, - на всіх одна!


Батечко О.В.

Кл. керівник 6 класу

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 20 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове