• Реєстрація


Крик природи

2018-04-27

Зупинися, людино, на мить…

І відчуй як планеті болить.

Як із серця крик вирина –

Зупинися, земля в нас одна!

Як у серці тліє любов,

Щоб колись розгорітися знов.

Зупинися, людино, на мить

І відчуй як планеті болить…


Усвідомлення Батьківщини до кожного з людей приходить по-своєму. Але приходить час — і кожний розуміє нерозривну єдність із рідною землею. Споконвіку боронили цю землю наші предки, берегли її як найцінніший скарб. Вона завжди була їхнім багатством, яким пишались і захищали. А беручи від природи її дари, люди розуміли, що цих щедрот буде значно більше, якщо вони берегтимуть природу.

У наш час перед людьми гостро постала екологічна проблема. Це пов'язано з тим, що люди вирішили стати господарями природи, почали її підкоряти собі. Внаслідок діяльності різних  виробництв забруднилися річки. Збільшення орних земель призвело до знищення лісів.

Люди необдумано експлуатують природу, а іноді просто не замислюються над наслідками своїх вчинків. Безвідповідальність призвела до Чорнобильської катастрофи, від якої постраждали величезні регіони України, Білорусії. Внаслідок аварії загинуло сотні людей. Радіаційний фон і досі, через тридцять два роки після аварії, перевищує допустимі норми.

26 квітня 2018 року, для  учнів 7 класу Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського, була проведена виховна година «Екологічний марафон»,  з метою привернення уваги семикласників до проблеми забруднення навколишнього середовища та виховування бережливого ставлення до природи. Учні об'єдналися у дві команди та змагалися між собою у конкурсах «Що ми викидаємо або розсипи смітників», «Вустами дитини», «Запитання до аукціону», «Чорна скринька», «Хто вони?», «Анаграми»( з переплутаних літер гравці мали зібрати певні терміни з теми «Охорона природи»), «Чи правда це?». А на завершення виховного заходу учні переглянули відео «15 способів зберегти природу» та здійснили онлайн-екскурсію до Чорнобильської ЧАЕС.

Людина — це частинка великої матері-природи, яку не слід підкорювати, а треба жити з нею в гармонії. Любити і берегти рідну землю, дбати про її благополуччя — ось у чому полягає патріотизм.

Нині природа України як ніколи потребує нашого захисту. Саме тому кожен із нас мусить усвідомити, наскільки важливо піклуватися про природу рідної землі, не шкодити їй.


Батечко О.В.

Практичний психолог та

класний керівник 7 класу

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 19 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове