• Реєстрація


Україна вражає. Стародавній Чернігів.

2020-10-06

До Чернігова  щороку  приїздить сотні тисяч туристів.  Напередодні Дня  працівника освіти 03 жовтня  колектив Волошинівського НВК ім Р. Лужевського відвідав дивовижну екскурсію "Древній Чернігів".


Чернігів називають «містом легенд». Вони пов’язані практично з кожним древнім храмом, старовинним будинком, пам'ятником або видатною особистістю міста! Справді, захоплюючі дух легенди і перекази супроводжують всю його історію, починаючи від заснування і завершуючи сьогоденням!

На нас чекала пішохідна екскурсія по Державному архітектурно-історичному заповіднику  «Чернігів Стародавній».  Його перлинами є: Спасо-Преображенський кафедральний собор XI ст.; Борисоглібський собор 1097-1123рю. – усипальня Чернігівських князів; П’ятницька церква XII- XIII ст.; Катерининська церква 1715 р.; Чернігівський елітний Колегіум 1700 р. - перший навчальний заклад підвищеного рівня на Лівобережній Україні; оповитий легендами будинок полкової канцелярії пана полковника Якова Лизогуба 1690 р.

Ми відвідали Чернігівський історичний музей ім. В.В.Тарновського, побачили  старий будинок, де Тарновський зберігав свої раритети..

В іншій частині міста - на Болдиних горах -, розташований Троїцько – Іллінський монастир XI- XVII ст. Болдині гори - це меморіальний некрополь. В різних куточках святої гори поховані славні люди Чернігова. Це родини Кочубеїв, Милорадовичів, Скоропадських, дипломата Щербини, байкаря Глібова, письменника М. Коцюбинського. У кожного своя історія, своя легенда.

Екскурсовод Олег Герасименко багато розповідав про  Єлецький Свято-Успенський жіночий монастир XI ст., збудований на горі, де відбулось чудесне з’явлення ікони Божої Матері. Нам повідали  про чудеса, що стались в соборі, про меценатів, які в різні часи опікувались монастирем. Поруч із Єлецьким монастирем знаходиться найдавніша пам’ятка Чернігова – славетний курган «Чорна Могила» – один із найбільших у Європі курганних некрополів 9-10 ст, можливе місце поховання князя Чорного – засновника міста.

Ми пройшлися центром міста, Алеєю Героїв, побували на Червоній площі, відпочили біля фонтанів. Милували погляд чепурні хризантеми, чорнобривці, зелена травичка та жовте осіннє листя та тепле лагідне сонечко. Місто вражає привітністю місцевих жителів та чистотою.

Разом зі стародавнім Києвом та чарівним Львовом, Чернігів належить до тих міст, відвідавши які хоча б один раз, пам’ятатимеш протягом усього життя.

Ця екскурсія надала всім нам  можливість доторкнутись до частини українських святинь.

Працівники  НВК вдячні за організацію екскурсії туристичній агенції «МАКІНТУР» - Олені Василівні Голуб та Анні Василівні Деркач - що в смт. Баришівка. Працівники туристичної компанії завжди готові допомогти, компетентно розробити маршрут подорожі, порадити найбільш вигідний варіант, врахувати всі нюанси і проконсультувати про специфічні особливості обраної поїздки. Ми завжди впевнені в індивідуальному підході та уважному ставленні до всіх наших побажань. Співпрацюємо з даною фірмою вже не вперше, нам надають кращі ідеї для неповторного відпочинку, відбирають  найкращі і ексклюзивні місця.


Н. Ковальська,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Волощинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 17 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове