• Реєстрація


СНІД – загроза людству

2020-12-01

«Єдине, що може реально загрожувати людству – це віруси, світ яких мало відомий нам та які дуже швидко еволюціонують у сучасному техногенному середовищі»


Джошуа Летерберг, Нобелівський лауреат у галузі медицини, перша людина, яка відокремила вірус СНІДу у крові людини

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і його кінцева стадія – СНІД (синдром набутого імунодефіциту). СНІД - особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.

1 грудня відбувся виховний захід для  здобувачів  освіти 8 класу «СНІД – загроза людству» Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського, головною метою якого було ще раз звернути увагу вихованців на цю проблему, зокрема, через заклик до соціальної терпимості, толерантності, розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Під час заходу піднімалося чи не найважливіше питання: «Чи потрібно людині, яка живе у сучасному світі, знати про ВІЛ і СНІД?»

Один мудрець сказав: "Якщо ти не знаєш ні себе, ні супротивника - ти програєш. Якщо ти знаєш тільки себе - можливо ти виграєш. Якщо знаєш і себе, і супротивника - перемога буде на твоєму боці". Цим супротивником для людства є ВІЛ/СНІД: про нього потрібно знати все, щоб убезпечити себе і своїх близьких, а також допомогти тим, кого ще можна врятувати.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) констатує: понад 50 мільйонів жителів планети Земля є ВІЛ-позитивними, понад 20 мільйонів - вражені СНІДом, 16 мільйонів – померли від цієї хвороби. Кожного дня у світі інфікується 15 - 16 тисяч осіб, переважно молодого віку. Однак значна частина населення, як і багато років тому, не хоче всерйоз сприймати той факт, що живе в світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини, і повірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного.

Вже докладено багато зусиль вчених, спрямованих на знаходження ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що говорити про успіх або про перемогу над вірусом ВІЛ зарано, тож СНІД все ще несе реальну смертельну загрозу людству. За найпесимістичнішими розрахунками це інфекційне захворювання здатне за 10 - 20 років поставити людський рід під загрозу вимирання. Проте найбільшим викликом є саме співіснування з інфікованими ВІЛ, адже для багатьох людей воно стає випробуванням справжніх людських якостей, щирості материнських, подружніх та дружніх почуттів, фактично мірилом їхньої людяності. Важливими є не тільки знання про шляхи передачі, способи захисту та шляхи подолання, а й як ми можемо допомогти тим людям, що захворіли, продовжувати відчувати себе людьми та знаходити в собі сили для подолання недуги.

 



В. Рудницька,

вчитель біології Волошинівського НВК

ім. Р. Лужевського

 

Всі новини ОЗО

Домашнє насильство

Куди телефонувати у випадках домашнього насильства

  • Національна поліція – 102 для повідомлення про факт насильства
  • Урядовий контактний центр – 15 47, де цілодобово надають інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, консультують з питань насильства стосовно дітей або загрози вчинення такого насильства
  • Система безплатної правової допомоги – 0 800 213 103
  • Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123

 

Що корисного почитати

Булінг у закладі освіти: як діяти педагогу

Запобігання та протидія домашньому насильству

Роз'яснення МОН щодо реагування на булінг у закладі освіти

Булінг у дитячому садку: на що звернути увагу

 

Хто є користувачами сайту ?







 

На сайті

На даний момент 13 гостей на сайті
При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове
ДОВЕРХУ