• Реєстрація


Вечір пам’яті Незгасні свічечки болю і скорботи

2016-11-28

25 листопада 2016 року учні Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського, члени Малої Академії Наук,  Діденко Олексій, Верховод Михайло відвідали вечір пам’яті «Незгасні свічечки болю і скорботи», присвячений Дню паняті жертв голодоморів, який відбувся на базі  Центральної бібліотеки імені Т. Г. Шевченка для дітей міста Києва. Захід відкрила завідуюча відділом літератури для учнів 5 – 10 класів Саломе Самвелівна Енгібарян, яка розповіла про  Геноцид проти українського та вірменського народів, передумови створення штучного Голодомору в Україні 1932 – 1933 років.

Юні науковці стали учасниками зустрічі з відомою українською письменницею Наталією Дзюбенко-Мейс, вдовою Джеймса Мейса – наукового керівника Комісії Конгресу США по Голодомору в Україні.

Джеймс Мейс - американский та український історик, політолог, професор Гарвардського університету та Києво – Могилянської академії, ассистент Роберта Конквеста, прихильник визнання  голодомору  геноцидом українців. Автор книг: «Україна: матеріалізація привидів», «Ваші мертві вибрали мене».

Сам, виходець із племені чероки, індіанського народу  з Північної Америки, який  був знищений майже повністю, він більшу частину свого життя віддав вирішенню проблем, визнання  Голодомору українського народу геноцидом (народовбивством). Не отримавши підтримки в рідній країні, переїхав жити до України. Науковець стверджував, що оскільки своєму народові він допомогти не може, то потрібно рятувати українців. Свічки у вікні та створення  Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» - це його ідеї, запропоновані у Верховній Раді та втілені  в життя.

Перша книга про голодомор в Україні «Жнива скорботи» була написана Робертом  Конквестом на основі матеріалів,  зібраних Джеймсом Мейсом.

Наталія Дзюбенко-Мейс, автор  збірки віршів «Та, що біжить по стерні», яка написана впродовж останніх двох непростих, буремних років, де кожен твір – це філософське осмислення глибин непростого українського буття. Перший твір було надруковано, коли дівчинці виповнилося 7 років. Протягом довгого часу власною літературною творчістю не займалася, зробивши велику перерву, оскільки працювала безпосереднім редактором свого чоловіка. В ході зустрічі пані Наталія подарувала кілька примірників своєї книги  учням, які поставили найцікавіші запитання. Щасливим власником  однієї з чотирьох  збірок став Діденко Олексій. Юний науковець передав збірку до бібліотеки Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського.

Підводячи підсумки перед старшокласниками виступила директор МАН Київщини, поетеса Тетяна Петровська, яка відзначила важливість участі молодого покоління у вивченні історії власного народу. У рамках заходу діти ознайомилися із книжковою виставкою, виставкою плакатів «Голодомор в Україні 1932 – 1933 років»» та переглянули документальні відеоматеріалів.

Перебуваючи під враженням від зустрічі, юні науковці з різних районів Київщини довго ділилися враженнями, не поспішаючи прощатися.

 

Полуцька В. В.,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ?







 

На сайті

На даний момент 26 гостей на сайті





При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове