• Реєстрація


Легенди й таємниці Києва

2019-04-18

Українській столиці − понад 1500 років. І вже за це її варто відвідати.  Тут можна пройтися найстарішої вулицею Східної Європи − легендарним Андріївським узвозом. Тут підносяться найдавніші східнослов'янський храм − Софійський собор, і монастир − Печерська Лавра. Тутешні пагорби − такі ж, як і десятки століть тому, а Дніпро також тече неспішно й велично. Історико-культурна спадщина міста унікальна − це близько 2000 пам'яток археології, архітектури, історії, природи.


Для знайомства з Києвом здобувачі освіти 5-6 класів Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського 17 квітня 2019 року здійснили  оглядову екскурсію по місту.

Маршрут екскурсії пролягав  центральною частиною міста, а саме: від Будинку вчителя по вул. Володимирській та Ярославів Вал до Золотоворітського скверу; вул. Золотоворітською, Георгіївським провулком та вул. Володимирською до Софійської площі; Володимирським проїздом до Михайлівської площі; вул. Михайлівською до Майдану Незалежності; алеєю Героїв Небесної Сотні до вул. Ольгинської та павільйону ст. метрополітену «Хрещатик». Екскурсанти оглянули чимало будівель та місцевостей, пов’язаних різним чином з подіями Революції гідності, зокрема: Михайлівський Золотоверхий монастир, готель «Козацький», Поштамт, станцію метрополітену «Майдан Незалежності», Будинок профспілок, прилеглу до Майдану Незалежності частину вул. Хрещатик, Національну музичну академію України ім. П. Чайковського, Міжнародний центр культури і мистецтв, готель «Україна», пам’ятні знаки на місцях загибелі учасників Революції гідності тощо.

Привернули увагу дітей   Золоті ворота – колишній парадний  в'їзд до Києва. Потужна бойова башта  підноситься над церквою Благовіщення, − шедевром давньоруської архітектури та фортифікації.   Площа біля Золотих Воріт − одна з найпопулярніших у місті. Її оточують оригінальні архітектурні будівлі, зокрема, своєрідний особняк з назвою «Притулок лицаря». Звідси починається Верхнє Місто − колиска княжого Києва.

Також  учні  пройшли тими місцями , де кілька років потому відбулися буремні події Революції Гідності, та згадали  Героїв Небесної Сотні. Жахливо було думати про те, що ці подіїї відбулися в мирний час.

Ми звикли вважати, що час – лінійний, і все, що вже сталося, неможливо пережити знову. Але Київ вщент руйнує цю думку. Прислухаючись до його подиху, відчуваєш, що жодна з подій, які відбувалися тут протягом багатьох століть, не зникла. Біля пам’ятника засновникам Києва здається, що ти пливеш у човні разом із легендарними братами та сестрою і не можеш відвести погляд від пагорбів над Дніпром. У Меморіалі жертв голодомору перетворюєшся на свідка геноциду українців 1932-1933 років. На Майдані Незалежності ніби знову вдихаєш гаряче повітря Революції Гідності. Київ – це пам’ять, яка не піддається часу і не стирається новими подіями.

 


Костенко В.Г.,

вчитель історії Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ?







 

На сайті

На даний момент 24 гостей на сайті





При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове