• Реєстрація


Хвилина мовчання… квіти … пам’ять….

2019-05-09

Сьогодні ми святкуємо річницю Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни. Вже минуло цілих 74 роки з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною - ціною крові і сліз.


Все далі відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної  війни, але не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів. ЇЇ назвали Великою тому, що великою була мужність і гнів наших визволителів. ЇЇ назвали Вітчизняною тому, що захищали свою Вітчизну. ЇЇ назвали Священною тому, що нема нічого більш святішого в житті кожної людини, ніж боротьба за свободу своєї Вітчизни.

День Перемоги - це радісне і гірке свято. У ці дні, коли оживає природа, ми особливо гостро відчуваємо, яке прекрасне життя! Як дороге воно нам! І розуміємо, що за все, що ми маємо, ми зобов'язані всім тим, хто воював, гинув, виживав в пекельних умовах, коли, здавалося, що неможливо було вижити.

8 травня, в День Пам’яті та примирення, учні, вчителі, батьки, громада села  вшанували пам’ять про загиблих у роки Другої світової війни на Мітингу Слави в селі Волошинівка. Діти зачитували списки загиблих, розповідали вірші, співали пісні про мир. Учні розповідали про своїх прабабусь та прапрадідусів, які захищали наше мирне майбутнє:

чениця 4 класу Степанюк Аліна розповіла про свого прапрадідуся – Макаренка Степана Яковича, який воював у Білорусії, Угорщині та Чехословаччині;

-         учениця 7 класу Кожаненко Анна поділилася спогадами про свою прабабусю Полуцьку Уляну Федорівну, яка у 15 років була вивезена до Німеччини на примусові роботи;

-         учениця 9 класу Махиня Ольга розповідала про свого прадідуся Юрченка Михайла Івановича - Героя Радянського Союзу, який мужньо тримав  плацдарм на річці Одер;

-         учень 11 класу Коломієць Павло згадував про одного із своїх прадіду сів - Полуцького Миколу Павловича, водолаза, який розміновував фарватери річок від мін, забезпечуючи проходження кораблів у ті воєнні роки.

З привітальним словом  виступила на святі виконуюча обов’язки старости Волошинівського старостинського округу Баришівської селищної ради Лариса Макаренко. Наголосила на тому, що і в роки Другої світової війни,  і нині це свято -  віддання особливої шани тим, хто у напружений, найкритичніший і найважливіший момент життя нашої країни не відступив і пожертвував собою заради своєї Батьківщини.    Серед них і  наші воїни  - Руслан Лужевський, Олександр Полуцький, Максим Желтов.
Ми - українці! Ми ніколи не забудемо подвигу своїх дідів і батьків у Другій світовій війні. Ми сьогодні шануємо  всіх живих, і тих, хто пережив її, хто  воює сьогодні на східних рубежах, захищаючи цілісність та незалежність України, і у  кого й досі болять рани...

 


Н. Ковальська,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 12 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове