• Реєстрація


Збережи пам'ять. Збережи правду…

2020-11-30

Чи можливо? Чи таке можливо?

Чи колись повірить чоловік,

Що багаті українські ниви

Народили 33-й рік.


Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором.

Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.

1933-й рік… найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю нашого народу,  забравши життя мільйонів людей. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору для учнів 8 класу  Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського  пройшла виховна година  «Збережи пам'ять. Збережи правду». Здобувачі освіти згадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей. Читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики : «Голодомор – помста за свободу», «День пам’яті жертв голодомору», «Голодомор 1932-1933  -  геноцид українського народу»

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей . Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.

Озиратися у минуле треба кожному. Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави, на власній землі!Класний керівник

8 класу Верховод О.Д.

 

 

Всі новини НВК

Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 22 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове