• Реєстрація


Міжнародний день рідної мови

2017-02-22

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний  день рідної мови. Це свято досить молоде, запроваджене ЮНЕСКО з метою захисту мови і культури.

Цього ж дня у Волошинівському НВК ім.Р.Лужевського відбувся захід «Наша мова – мова вічної землі, наше слово – слово вічного народу».

Вчитель української мови і літератури Макаренко Ганна Іванівна розповіла про трагічну історію свята, коли 21 лютого 1952 року пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виступили проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної мови.

Учні 7-11 класів декламували вірші про мову відомих письменників-класиків та наших сучасників. А переможці районного конкурсу-захисту МАН Діденко Олексій та Мельник Сніжана презентували творчість поетів-земляків, Членів Національної спілки письменників України  Василя Цілого, Ганни Дудки, читали напам’ять їхні нові твори.

Гурт дівчаток-старшокласниць виконав пісні на слова Ірини Федишин та Тіни Кароль «Лише у нас на Україні», «Україна - це ти».

Українська мова – мова наших дідів і прадідів, це колискові мамині та бабусині пісні.

То ж у кожному з нас треба любити і шанувати рідну мову, піклуватися про неї, розкривати для себе її велич і могутню силу.


Рибіцька С.І.- вчитель української мови і

літератури Волошинівськог НВК ім.Р.Лужевського

 

 

Всі новини НВК

Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 35 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове