• Реєстрація


Хрещення Київської Русі

2018-05-04

Одним із семи чудес України та великою духовною ланкою єднання українців є Києво-Печерська лавра – одна з найбільших православних святинь нашої країни. Це не лише визначна споруда історії, але й неймовірно красивий архітектурний комплекс. Києво-Печерська лавра знаходиться на високих Дніпровських схилах.


Перші ченці, які  заселили нинішню лавру, оселялись у печерах – звідси й назва. Заснована лавра за часів Київської Русі монахом Антонієм та його учнем Феодосієм.

У зв'язку з відзначенням 1030 – річчя хрещення Київської Русі – України здобувачі освіти 6-7 класів Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського відвідали «Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник», де їх привітно зустріли. Діти побували в Трапезній палаті, Успенському соборі, нижніх печерах, де знаходяться  мощі святих. Ченці в чорному одязі, багато прихожан із далекого та ближнього зарубіжжя, дзвони і служба Божа у храмі причарувала душі дорослих та дітей, наповнила благодаттю.

Здається, це місце пронизане давниною. Києво-Печерська лавра дивує своїм масштабом, величчю, вишуканістю. Атмосфера у цьому місці надзвичайна. Тут ти відволікаєшся від буденних проблем та знаходиш гармонію.

А ще на території лаври є багато музеїв. В одному з них, музеї мініатюри Миколи Сядристого, ми побували. Тільки тут  можна побачити унікальні твори, що вражають талантом творця, точністю виконання й, звичайно ж, розмірами. Мікромініатюри, представлені в колекції музею, розширюють звичні уявлення про межі людських можливостей, захоплюють не тільки красою, величиною, але й геніальністю автора. Серед мікромініатюр, виставлених у музеї, практично кожна унікальна й неповторна. Наприклад, троянда у волосині, підкована блоха, найменший у світі діючий електромотор, караван верблюдів у вушку голки, портрет Юрія Гагаріна, вирізаний з тернової кісточки, балалайка в маковій росинці, найменша у світі скрипка та найменший напис, зроблений руками людини автограф на торці волосини. Цей музей нікого не залишив байдужим і здивував не лише дітей, а й дорослих.

Р.S. Класні керівники та батьки 6-7 класів вдячні  всім, хто допоміг в організації екскурсії.


Затварська Н. П. та Батечко О.В.

класні керівники 6 та 7 класів

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 22 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове