• Реєстрація


Незабутні враження

2018-06-25

Колектив Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського відвідав одне із найкращих міст України – Вінницю.

Якщо визначати сім чудес в Україні, то одним  із них, безперечно, є плавучий світло – музичний фонтан на річці Південний Буг. Враження несказанні, емоції «зашкалювали», коли переглядали мультимедійне шоу «Лебедине Озеро. Фантазія». Це один із видовищних фонтанів світу. Струмені води різного розміру і різних форм злітали уверх під чарівну музику Чайковського.


До найважливіших об′єктів культурної спадщини України  відноситься і музей –садиба М. І. Пирогова - видатного вченого, геніального хірурга, педагога і громадського діяча. Оглянули цікаві експозиції музею про життя і діяльність М. І. Пирогова, пройшлися парком, в якому збереглися дерева, посаджені Творцем, відвідали церкву-некрополь, де покоїться набальзамоване тіло вченого. І хоча час невблаганно віддаляє від того періоду, коли жив і творив Микола Іванович, кожен із нас зрозумів, що його праці та ідеї актуальні і нині.

Завітали  ми і в музей, розташований на місці військово-польової ставки А. Гітлера під назвою «Вервольф». Вразила розповідь екскурсовода про будівництво бункерів, дротяні огорожі, електростанцію, водогін, телефонний зв′язок із Берліном, укріплення, дзоти. Коли наші війська пішли в наступ, то у березні 1944 всі споруди «Вервольфу» були підірвані фашистами.

У приватній  колекції музею – снаряди, автомати, кулемети, гранати, прапори воюючих сторін, агітаційні листівки…. Та найбільше нас вразило, коли серед експонатів ми побачили дорожній вказівник Борщів, а внизу підпис німецькою мовою. На нашу думку, цей вказівник встановили фашисти після «борщівського котла» у вересні 1941 року. І зразу ж розпочали перемовини із адміністрацією музею про повернення цього безцінного експонату до нашого шкільного музею Борщівських боїв.

Під час екскурсії кожен із нас відчув, що це місце під Вінницею просякнуто пам′яттю історичних подій світового  масштабу.

Небайдужим рекомендуємо відвідати одне з чудес України.


Г. І. Макаренко,

вчитель української мови та літератури

 

Всі новини ОЗО

Домашнє насильство

Куди телефонувати у випадках домашнього насильства

  • Національна поліція – 102 для повідомлення про факт насильства
  • Урядовий контактний центр – 15 47, де цілодобово надають інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, консультують з питань насильства стосовно дітей або загрози вчинення такого насильства
  • Система безплатної правової допомоги – 0 800 213 103
  • Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123

 

Що корисного почитати

Булінг у закладі освіти: як діяти педагогу

Запобігання та протидія домашньому насильству

Роз'яснення МОН щодо реагування на булінг у закладі освіти

Булінг у дитячому садку: на що звернути увагу

 

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове
ДОВЕРХУ