• Реєстрація


Торгівля людьми – сучасне рабство

2018-09-12

Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Програма протидії торгівлі людьми МОМ в Україні розпочала свою роботу в 1998 році з метою допомогти Уряду України та громадськості у зусиллях із протидії торгівлі людьми та забезпечення доступу постраждалих до допомоги та правосуддя.


18 жовтня 2007 року за ініціативи Європейського Парламенту  започаткований день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо - жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні. В усіх областях України в ці дні проводиться широкомасштабна інформаційна кампанія з питань протидії торгівлі людьми.

11 вересня 2018 року у  Волошинівського НВК ім Р. Лужевського  для  здобувачів  освіти 9 – 11 класів виступила працівник служби у справах  дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації  Юлія Ілляш   з  лекцією  «Торгівля людьми – ганебне явище сучасності», адже серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». Вона наголосила, що за оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Лектор зауважила, що прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

Цікаву лекцію доповнили презентація «Міфи про торгівлю людьми»,  відеоролик «Торгівля дітьми». Діти ставили різноманітні запитання на які отримували кваліфіковану відповідь. На закінчення учні переглянули новий документальний фільм MTV EXIT «Життя на продаж», роль ведучої в якому  виконала популярна співачка Джамала, завдяки відтворенню реальних подій та справжнім свідченням жертв показує глядачам страшні подробиці торгівлі людьми.

Ми всі разом повинні  навчати молодь, як можна залишитися у безпеці, обираючи роботу за кордоном.



Н. Ковальська,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ?







 

На сайті

На даний момент 26 гостей на сайті





При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове