У нашій літературній вітальні знову відбулася зустріч – завітав відомий поет, член Спілки письменників України, Вчитель – Микола Маркіянович Боровко.
Він єдиний в Україні поет, хто в ХХ столітті подарував читачеві п’ять книг ронделів.
Невтомна праця на педагогічній та творчій ниві принесла Миколі Маркіяновичу визнання і повагу шанувальників поетичного слова.
Микола Маркіянович Боровко – наш земляк, народився в с. Борщеві в багатодітній сім’ї. Навчався у Волошинівській восьмирічній школі.
Сьогодні Микола Боровко – автор багатьох книжок. Найкраще йому пишеться під небокраями рідної землі. І щоб глибше збагнути митця, годилося б податися у поетів край. Для Миколи Боровка його мала батьківщина – рідне поле, батьківська хата, рідне село, дорогі йому люди. Проте його найперша і найбільша річка, річка з великої літери – Трубіж. Річка його дитинства, життя і творчої долі.
Трубіж. Трубайло – таємничий зміст.
Скарбами щедрі історічні плеса,
По вісь вгрузають часові колеса,
І лодії спливають, наче вісь.
Хаті, де народився і вперше побачив білий світ крізь маленьке віконце, присвячені «Борщівські ронделі».
Цікава історія роду поета. Зі спогадів сестри Наталі Маркіянівни дізналися, як у голодному 1947 році мати обмінювала нехитрі пожитки на борошно, та не знала, що в ньому було розмішане вапно. Наробила лапши, сушила на скрині.
Пнеться дівчинка біля скрині –
Не дістати.
Там муку на хустині синій
Слала мати.
Дві сестрички сповзли додолу
На коліна…
Їм вуста залила поволі
Біла піна.
Закипало в муці вапно.
Сорок сьомий – вини вино!
Зустріч була ліричною та теплою, а ще – пізнавальною. Автор розповів дітям про історію ронделю, про власне відкриття цього жанру, продекламував його довершені зразки. Це була філософська і громадянська лірика, інтимна і соціальна (за визначенням автора). А ще молодь почула від поета-вчителя, поета-громадянина мудрі поради: шанувати батьків, не виставляти на торги рідну хату, знати і берегти історію роду й України.
Учасники театру поезії «Трубайло» при літературній вітальні нашого закладу чуттєво і проникливо читали вірші Миколи Боровка.
Знавці стверджують, що в текстах Миколи Боровка закладена питома внутрішня мелодика. Автор може тішиться: його вірші легко стають піснями. Тому до нас на свято завітали гості – солісти народного аматорського хору РБК «Жайвір»: дует Надія Купрієнко та Іван Власий, Сергій Лагута (керівник – заслужений діяч естрадного мистецтва України Галина Сташук). У їхньому виконанні прозвучала пісня на слова Миколи Боровка «Баришівський край»; також артисти подарували поету свої улюблені пісні.
Микола Маркіянович не лише презентував нові збірки, а й ознайомив присутніх із перекладами ронделів французькою та словʼянськими мовами.
Учасники літературного свята отримали книжки з автографом поета. Такі ж подарунки були передані у шкільну та сільську бібліотеки.