• Реєстрація


Полтавщина – культурний центр України

2019-06-25

Вже увійшло у традицію педагогічного колективу та працівників  Волошинівського НВК ім Р. Лужевського кожну відпустку починати з подорожі  містами України. Всім відомо, що кожне з них – це частинка історії нашої держави. Цьогоріч – Полтава!

Приємно вразила зеленими, охайними вулицями, архітектурою, щирими людьми. Екскурсовод Алла (людина ерудована, толерантна) провела центральними вуличками міста, ознайомила з його історією.


Дізналися, що перша згадка про Полтаву міститься в Іпатіївському списку «Повісті минулих літ» в 1174 році. Пережило місто і монголо-татарські навали, і владарювання литовських князів, і магнатів Речі Посполитої, і Російську імперію. Були тут і цариця Катерина ІІ, полководці О. Суворов і М. Кутузов. Зазнав поразки під Полтавою І. Мазепа і Карл ХІІ. Побували біля пам’ятника М. Гоголя та скульптурній алеї героїв творів І. Котляревського, Марусі Чурай. Вразив єдиний у світі пам’ятник Полтавській галушці. Однією з перлин міста є Біла альтанка. Звідси відкривається прекрасний вид на місто.

Багато нового почерпнули під час екскурсії у музеї – садибі І. Котляревського, який подарував Україні власну літературну мову і започаткував нову українську літературу. Ошатне дворище із мальвами та чорнобривцями, будиночок письменника, речі побуту, його стиль життя – все це занурило нас в атмосферу ІІ половини ХVІІІ ст.

А яка ж екскурсія у Полтаві без галушок!? Нас гостинно зустріли у «Коморі» (Першій галушковій мануфактурі) і нагодували справжнісінькими галушками, українським борщем  із пампушками та салом. До речі, цей заклад отримав відзнаку програми «Ревізор». У першій галушковій мануфактурі «Комора» Микола Тищенко спробував приготувати власноруч галушки. Ресторатору сподобались зал, ціни, обслуговування та їжа.

Також ми відвідали знамениту на всю Україну Диканьку. Назву краю пов’язують з першим поселенням, прізвище у жителя було Дикань або ж із дикими лісами, які тут росли. Диканька – це чудовий край, практично  всі пам’ятки архітектури пов’язані з родом Кочубеїв. Сьогодні  на місці палацу Кочубеїв розбитий ландшафтний парк, де залишилися чотири дуби тих часів, їх вік -  800 років! По легенді кажуть, що саме під цими дубами зустрічалися Мотря Кочубей та Іван Мазепа.

Тріумфальна арка, побудована в 1820 році на честь приїзду Олександра І і як пам’ятник перемоги над французами. Миколаївська церква в Диканьці захоплює своєю архітектурою в стилі класицизму. В підземеллі церкви розміщений склеп Кочубеїв, де поховано дев’ять чоловік із їх сім’ї.

Ці місця пов’язані і з творчістю М. Гоголя. Наприклад, Троїцька церква – це місце де він часто бував. А також побутує легенда: нібито в ній бував Вакула з повісті Гоголя «Ніч перед різдвом».

У намисті - Опішня – Національний музей – заповідник українського гончарства. Із захоплюючої розповіді екскурсовода дізналися про досягнення українського гончарства, звичаї, родини – династії мистецтв гончарів.

На території музею – галерея монументальної й садово глинської скульптури. Тут працюють не лише художники – керамісти і гончарі з України, а й з інших країн світу.

Відвідали майстер-клас по виготовленню керамічних виробів, відчули приємний дотик опішнянської глини. Придбали вироби  місцевих майстрів на ринку і задоволені повернулися додому.

Відвідавши Полтавщину, запрошуємо всіх у мандрівку до Гончарної Столиці України.

Щиро вдячні екскурсоводу Аллі за цікаві розповіді з історії Полтавщини, високу ерудованість, толерантність. Вона – справжній майстер своєї справи і патріот рідного краю.

Висловлюємо щиру вдячність організаторам поїздки - туристичній компанії «MAKiNTOUR», що в  смт. Баришівка.

 


Педагогічний колектив та працівники

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини ОЗО

Домашнє насильство

Куди телефонувати у випадках домашнього насильства

  • Національна поліція – 102 для повідомлення про факт насильства
  • Урядовий контактний центр – 15 47, де цілодобово надають інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, консультують з питань насильства стосовно дітей або загрози вчинення такого насильства
  • Система безплатної правової допомоги – 0 800 213 103
  • Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123

 

Що корисного почитати

Булінг у закладі освіти: як діяти педагогу

Запобігання та протидія домашньому насильству

Роз'яснення МОН щодо реагування на булінг у закладі освіти

Булінг у дитячому садку: на що звернути увагу

 

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове
ДОВЕРХУ