• Реєстрація


Незабутні канікули

2019-11-06

Шкільні екскурсії — чудова можливість дізнатися багато нового і цікавого про міста країни, в якій ми живемо. Це — спілкування з однокласниками і друзями в невимушеній обстановці, коли є можливість проявити самостійність далеко від дому, батьків, подивитися, як живуть люди в інших містах і куточках Землі. Шкільні екскурсії — це ті події, які пізніше згадуються все життя.

Тому учні 8 та 9 класів  Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського з 28 по 31 жовтня побували у славетному Львові.  Це місто по праву називають «східним Парижем». Тут, як у француській столиці,  сплелися культури Заходу і Сходу, що знайшло відображення в багатьох пам'ятках архітектури, музеях.

 Львів – дивовижне місто, яке наскрізь просякнуте п’янким ароматом кави і шоколаду, духом аристократичної старовинної архітектури та розмаїтим поєднанням культур. Тут гармонійно сплелися різні епохи та стилі, традиції старовини і темперамент сучасності, українська самобутність і європейський шарм.

Під час подорожі діти   відвідали собор Святого Юра – покровителя Львова. Він  знаходиться на висоті 300 метрів над рівнем моря і немов ширяє над містом. Цей греко-католицький собор - один з найкрасивіших зразків львівської архітектури. Будівля побудована в стилі рококо і прикрашена численними балюстрадами, капітелями і скульптурами. У підземеллі собору заховані усипальниці відомих церковнослужителів.

Піднялися на вершину Замкової гори. До оглядового майданчику на Замковій горі була прокладена спіральна доріжка у вигляді лабіринту. Звідси відкривається панорама всього Львова, а в гарну погоду з вершини видно Карпати. На нижній терасі парку Високого Замку є велична алея старезних каштанів, на ній – пам’ятний камінь, поставлений на честь перемоги польського короля Яна III Собєського над турецьким військом 1675 року на Лесиницьких полях, які видно з цього місця.

Перший день у Львові – це подорож до Підгорецького, Олеського та Золочівського замків, які справили на дітей величезне враження. Адже Підгорецький замок вважають перлиною європейської архітектури, і він займає місце одного з кращих зразків «італійських парків», який є найкрасивішим та єдиним парком в Україні такого типу.
Ми потрапили  на територію замку через великі гарні ворота. Милувалися чудовим  парком, в якому колись водилися рідкісні птахи, а знині  мешкають старі липи, які надають парку ніжність, красу та своєрідний аромат. Дітей приємно здивувало, що на території цього замку знімалася частина відомого фільму «Д'Артаньян та три мушкетери».

Олеський замок є найстарішим у Західній  України та одним з найвідоміших замків Львівщини, який розташований  у селищі Олесько Львівської області. Стіни цього замку пережили дуже багато битв та воєн, так як відбувалася інтенсивна боротьба між Литовським і Польським королівством за володінням над ним.  Саме тут  служив батько Богдана Хмельницького і, можливо, босоніж бігав майбутній гетьман.

Мандруючи маршрутом «Золота підкова Львівщини», ми заїхали до Золочівського замку. Важке минуле спіткало його:  неодноразово руйнували турки та татари, але він вистояв.

Золочівський замок складається з двох основних частин: Великого та Китайського палаців. Великий Палац - це двоповерхова будівля, що після реставрації став служити музеєм. У ньому зберігаються експонати, що відображають історію замку, період реставрації та тюремні часи. Діти дізналися про цікавий факт, що тут була встановлена перша система каналізації, яка збереглася до наших днів. Китайський Палац є єдиним в Україні взірцем східної архітектури.

Не обминули ми і  двох величезних  каменів,  розташованих  при вході на територію Золочівського замку. На одному з них викарбувані літери на невідомій мові, що до цих пір є загадкою для вчених. Другий камінь цікавий тим, що на ньому є вищерблене переплетення з двох вінків: один - тернистий, другий - квітковий, а в самому переплетені є невеликий отвір. Цей камінь в народі називають «камінь бажань». Згідно легенди, діти загадували бажання біля невеликого отвору, яке обов’язково здійсниться.

Протягом двох днів група дітей  проживала на проспекті Свободи – головній вулиці міста, де з’явились перші львівські готелі, ресторани, кафе, банки та фотоательє. У кількох кроках від хостелу милувалися міською  ратушею.

Частина міста ніби завмерла у часі. Старі будинки, що тісняться між собою, показуючи дивовижні фасади, затишні вулички, вимощені бруківкою, разом з чарівними ліхтарями створюють неповторні відчуття. Все дихає старовиною.

Вразили нас і  дрібні крамниці, і майстерні, і  кав’ярні, кафе та ресторани, що розкидані тут в неймовірній кількості. Все має  свій неповторний настрій –  від загадкових кавових “копалень” до таємничої “Криївки”. Всі вони так і манять зайти та насолодитися їхньою атмосферою.

Неможливо передати словами всю красу і велич Львова, треба все бачити. Це старовинне місто зачарувало нас своїми традиціями, красою та шармом. Відвідавши його раз, ми обов’язково ще   повернемося  до Львова. А в планах – ознайомитися з історією інших міст України.


Батечко О.В.

кл.керівник 9 класу

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини ОЗО

Домашнє насильство

Куди телефонувати у випадках домашнього насильства

  • Національна поліція – 102 для повідомлення про факт насильства
  • Урядовий контактний центр – 15 47, де цілодобово надають інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, консультують з питань насильства стосовно дітей або загрози вчинення такого насильства
  • Система безплатної правової допомоги – 0 800 213 103
  • Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123

 

Що корисного почитати

Булінг у закладі освіти: як діяти педагогу

Запобігання та протидія домашньому насильству

Роз'яснення МОН щодо реагування на булінг у закладі освіти

Булінг у дитячому садку: на що звернути увагу

 

Хто є користувачами сайту ?







 

На сайті

На даний момент 11 гостей на сайті
При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове
ДОВЕРХУ