• Реєстрація


Доторкнутись до прекрасного

2019-11-04

Мрія – це те, що не можна ще бачити, але це вже існує в уяві – це плід наших прагнень, нашої фантазії. Мрії міняються протягом життя, але буває що людина багато часу тратить для здобуття омріяного. Здобувачі освіти Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського мріяли про цікаву подорож до незвичайних місць України. Адже шкільні екскурсії — чудова можливість дізнатися багато нового і цікавого про міста країни, в якій вони живуть.

З 24 по 27 жовтня здобувачі освіти Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського здійснили подорож до м.Чернівці та Кам'янець-Подільський.


Гостинно їх зустріло місто Чернівці – центр найменшої в Україні області, яка складається з двох історичних регіонів - Північної Буковини та Бессарабії. Воно розкинулося на мальовничих пагорбах, які терасами спускаються в долину річки Прут. Чернівці ще називають «українським Віднем», «маленьким Парижем» та «українською Прагою». Це гарне місто для прогулянок та естетичної насолоди.

Вдихаючи аромат загадковості, діти були на прийомі у Птаха - щастя, ходили по «чарівному» рушникові та загадували бажання. Навіть, побували справжніми артистами, коли виконували пісню “Червона рута” на тому місці, де вона вперше прозвучала.

Гуляючи найвідомішою вулицею, яка носить ім'я Ольги Кобилянської,  мали змогу прокататись на чарівній кареті. Далі дорога привела до чернівецької Ратуші на Центральній площі. Щодня рівно о 12:00 тут розігрується справжня вистава: на всі чотири сторони міста звучить мелодія «Марічки», яку грає трубач у буковинському народному костюмі.

Завіса таємничості та романтики оповила учнів, коли вони опинились біля надзвичаної споруди, яка увійшла в історію міста під назвою «будинок-корабель».

Діти були надзвичайно здивовані, коли потрапили до особливого місця, яке вражає вишуканою красою та розкішшю - колишньої Резиденції буковинських митрополитів, у якій нині розмістився Буковинський національний університет ім. Ю. Федьковича. Цей дивовижний комплекс будівель (головний корпус, пресвітерія та духовна семінарія разом з церквою Трьох Святителів), був зведений у другій половині ХІХ століття. Не забули  також віддати шану героям Чернівців, які загинули у війні на Сході.

Після оглядової екскурсії по місту Чернівці з незабутніми враженнями діти вирушили до Кам’янця-Подільського — міста, де оживає історія. Одного із найдавніших міст України. Розташоване воно серед мальовничих лісів і величних скель Поділля. Це місто стало для нас яскравим відкриттям. Виявляється, Кам’янець-Подільський посідає третє місце в Україні (після Києва та Львова) за кількістю історичних та культурних пам’яток. Близько 200 найцінніших об’єктів зберігають таємниці колись могутнього стародавнього поселення. Це унікальне місто зі своїм неповторним колоритом. Його називають містом семи культур. У Кам’янці протягом багатьох століть перепліталися культури і традиції семи народів: українців, вірменів, поляків, литовців, турків, росіян і євреїв. Це поєднання різних звичаїв, вірувань створило своєрідну атмосферу, відображену в архітектурі Старого Міста.

Важко уявити екскурсію без Кафедрального костелу— єдиного у світі християнського храму з мінаретом, без Ратуші, без Міських укріплень. Особливо вразила всіх Кам’янець-Подільська фортеця — визначна пам’ятка Старого міста. Учні неначе перенеслись в давнину, відчули себе справжніми лицарями, адже на цьому місці знімався фільм “Про доблесного лицаря Айвенго”

Та несподіванкою для всіх виявилась екскурсія до Бакоти – першої столиці Дністрянського Пониззя. Затамувавши подих діти слухали розповідь екскурсовода про незвичайне таємниче місце. Важко було уявити, що колись тут жили люди, вели господарство, садили дерева, вирощували лікарські рослини, а тепер - це долина, наповнена водою. Поруч із надзвичайно насиченою, цікавою історією зниклої Бакоти, не менш привабливою виявилась розповідь про скельно-печерний монастир - духовний осередок подільського краю. Це місце збереглось частково, а обвал скелі поховав під собою багато загадок.

Гуляючими вимощеними вуличками міст, оглядаючи унікальні старовинні  храми,  найвидатніші пам’ятки та споруди, милуючись краєвидами, здобувачі освіти Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського мимоволі перенеслись на кілька сторіч назад та отримали безліч вражень, перегорнули ще одну цікаву сторінку свого життя.

Щоб діти поринули в атмосферу життя Подільського та Чернівецького краю, пройшли невідомими стежками та побачили побачили потаємну красу печер та лісів, доторкнулися душею до прекрасного, педагогічний клектив, батьки та учні Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського дякують за плідну співпрацю агенству Makintour (Голуб Олені, Деркач Анні) за організацію гарного відпочинку для здобувачів освіти, екскурсоводам  -  Наталії Андрусяк (туристичне агенство Buktravel), Любові Дяченко, Тарасу Горобняку. За організацію підвозу дітей - Бойко Олені Миколаївні та директору НВК -   Прядці Л.Т.


Верховод О.Д., класний керівник 7 класу

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 26 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове