• Реєстрація


Україна вражає. Умань. «Софіївка» – Подарунок Кохання!

2021-06-14

Національний дендрологічний парк «Софіївка», або Софіївський парк - шедевр світового садово-паркового мистецтва кінця XVII - початку XIX століть. Щорічно його відвідують близько пів мільйона туристів. Площа - 179,2 га. Перед відпусткою  колектив Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського відвідав дивовижну екскурсію " Умань. Дендропарк «Софїївка».


   Тут росте понад 3300 видів дерев і кущів (місцевих і екзотичних), серед них: таксодіум (кипарис болотний), сосна Веймутова, тюльпанне дерево, платан, гінкго та багато інших. Колективом парку видано каталог рослин, в якому нараховується 1994 таксони, з них 1220 деревних і кущових порід та 774 трав'янистих рослин, в тому числі 25 таксонів ліщини, 24 - буки, 41 - ялина, 44 - ялівці, 100 - ліан, 320 - троянд, 57 - рододендронів, 376 -ґрунтопокривних та 98 - квіткових рослин. Парк розташований у північній частині міста Умань Черкаської області, обабіч річки Кам'янки.
   Парк «Софіївка» заснований у 1796 році власником міста Умані, магнатом Станіславом  Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької. Автором топографічного й архітектурного проекту і керівником будівництва парку було призначено військового інженера Людвіга Метцеля. Парк будувався упродовж шести років, і був подарований чоловіком Софії Вітт-Потоцької у день її іменин.
   Парк був створений у майже безлісій місцевості, розчленованій річкою Кам'янкою, балками та ярами, які врізалися в гранітове підложжя, що часто виходило на поверхню. При створенні парку вдало використано рельєф, але без заздалегідь наміченого плану. У процесі завершення робіт на окремих ділянках були висаджені місцеві та екзотичні деревно-чагарникові рослини, тоді ж були збудовані перші архітектурні споруди та прикрашено «Софіївку» скульптурою, переважно античною.
   Екскурсовод Людмила, радо зустріла нас і провела цікаву  екскурсію по парку і розповіла всі таємниці кохання красуні гречанки Софії та графа Потоцького.
   Потрапивши  в «Софіївку», відразу переконалися: ми в казці, це музей живої природи! Ми прогулювалися алеями  і ландшафтними  ділянками: Єлисейськими полями, Англійським парком, Малою Швейцарією, Партерним амфітеатром. Відвідали Грот Страху і Сумнівів, Грот Сцілли, Грот Венери, Грот Каліпсо, Фазанник, Павільйон Флори, Китайську Альтанку, обеліск «Орел», пройшлися Венеційським містком. Головна композиційна вісь парку проходить по річищу Кам'янки, де споруджено ряд штучних басейнів та ставів: Верхній — понад 8 га, Нижній — близько 1,5 га та інші, водоспади (один з них 14 м висотою) - Великий водоспад, водоспад «Три сльози», шлюзи, каскади. На човні у цілковитій темряві перепливли підземну річку Ахеронт (завдовжки 224 м). Милувалися композиціями дерев, квітучими рослинами: тюльпановим деревом, золотистим жасмином, лататтям, гінкго та іншими. Парк прикрашають штучні скелі,  альтанки, скульптури.
  Після парку нас чекала цікава екскурсія підземеллями Василіанського монастиря, який було засновано у 1765 році за сприяння воєводи Київського Францішека Салезія Потоцького – до теперішнього часу добре збереглися підземні переходи, господарські приміщення та келії монахів. З 2006 року Василіанський монастир знаходиться на балансі Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань».
Також відвідали могилу цадика Нахмана в Умані - місце паломництва хасидів з усього світу, де щорічно під час святкування  іудейського нового року Рош Ха-Шана Умань перетворюється в релігійну столицю хасидизму.
  Умань належить до тих міст, відвідавши які хоча б один раз, пам’ятатимеш протягом усього життя.
Працівники  НВК вдячні за організацію екскурсії туристичній агенції «МАКІНТУР» - Анні Василівні Деркач - що в смт. Баришівка. Працівники туристичної компанії завжди готові допомогти, компетентно розробити маршрут подорожі, порадити найбільш вигідний варіант, врахувати всі нюанси і проконсультувати про специфічні особливості обраної поїздки. Співпрацюємо з даною фірмою вже не вперше, нам надають кращі ідеї для неповторного відпочинку, відбирають  найкращі і ексклюзивні місця.



Н. Ковальська,
заступник директора з навчально-виховної роботи
Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського


 

Всі новини ОЗО

Домашнє насильство

Куди телефонувати у випадках домашнього насильства

  • Національна поліція – 102 для повідомлення про факт насильства
  • Урядовий контактний центр – 15 47, де цілодобово надають інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, консультують з питань насильства стосовно дітей або загрози вчинення такого насильства
  • Система безплатної правової допомоги – 0 800 213 103
  • Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123

 

Що корисного почитати

Булінг у закладі освіти: як діяти педагогу

Запобігання та протидія домашньому насильству

Роз'яснення МОН щодо реагування на булінг у закладі освіти

Булінг у дитячому садку: на що звернути увагу

 

Хто є користувачами сайту ?







 

На сайті

На даний момент 10 гостей на сайті
При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове
ДОВЕРХУ