• Реєстрація


Хто ми? Чиїх батьків діти?

2022-05-06

Де коріння роду нашого? Чи козацька кров пращурів тече у наших жилах?

Ці питання досліджувала протягом кількох років учениця 11 класу Мирослава Батечко у науковій роботі МАН України «Роль козацького стану в генеалогії села Волошинівка». Адже Баришівщина - козацький край, і жителі нашого села, які входили до Переяславського полку ніколи не були кріпаками. У списках ревізії знаходимо знайомі і до сьогодні прізвища корінних жителів Кириленків, Марченків, Захарченків, Макаренків.

Учениця дослідила генеалогію родин і переконливо довела: вони належали до вільнолюбивого козацтва, які ніколи не хотіли прислужувати ні московським царям, ні радянській владі.

А сьогодні їхні нащадки вписані у нові героїчні сторінки нашої історії. Більше вісьми років триває російсько-українська війна за волю України, загинули козацькі сини Руслан Лужевський та Олександр Полуцький. А війна продовжує забирати найкращих…

У роботі Мирослави знайдете цікаві спогади односельців, історію козацької родини Ісаєвичів. Це наукове дослідження було визнане кращим у районному конкурсі-захисті, а в обласному – з 28 робіт зайняло 4 сходинку.

Тож привітаємо Мирославу з черговою перемогою.


 

Ганна  Макаренко,

керівник шкільного відділення секції

«Історичне краєзнавство» МАН України

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського 

 

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 23 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове