День Державного Прапора України — державне свято України
.…розгорнуло прапор сонячно-блакитний,
Прапор України, рідний, заповітний!
О. Олесь
Державний прапор є національним символом нашої держави. Під ним українці йшли до проголошення самостійності, тому для України як держави, природнім є вияв пошани до своєї національної символіки, а саме до прапора.
З давніх-давен стяг був святинею, без нього військо не рушало в похід, не вступало в бій. Як відомо, за часів Київської Русі існували лише князівські стяги. Найбільш уживаними кольорами були червоний, білий та блакитний, рідше жовтий. Використання жовтого та блакитного кольорів на прапорах України-Русі простежується від часів прийняття християнства. Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада, яка почала боротьбу за відродження української нації.
Свято встановлено згідно з Указом Президента від 23 серпня 2004 року для вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України. У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
"Наш Український Прапор – символ незламності духу українського народу та волі до перемоги. Вірю, що найбільші наші перемоги в ім'я України ще попереду. І синьо-жовтий стяг замайорить над Донецьком, Луганськом, Сімферополем та Севастополем!", - привітав українців зі святом президент Петро Порошенко.
У Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського учні 11 класу підняли Державний прапор на подвір’ї закладу.
Вітаємо Всіх з Днем прапора! Під цим стягом українці утверджували прагнення до незалежності і соборності. Він символізує красу нашої природи, працьовитість і волелюбність народу. Під синьо-жовтим прапором наші безстрашні воїни захищають країну від агресора. Нехай же він і надалі об'єднує українців від сходу до заходу і з півночі до півдня. Святкування Дня Державного Прапора в Україні спрямовано на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України, виховання поваги громадян до державних символів країни.
А 24 серпня, українці святкуватимуть День Незалежності. День незалежності України — державне свято, що відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною радою УРСР «Акта проголошення незалежності України», що прийнято вважати датою утворення держави Україна в сучасному вигляді. Нині нашій державі виповнюється 26 років.
Ковальська Н. І.,
заступник директора з навчально-виховної роботи
Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського
|