2018-05-08
Вже стільки літ і стільки зим, Як відгримів той бій кривавий, Вони ж ще там, на полі слави,
Уклін їм, мертвим і живим!
Спасибі вам, сивоголові, Вітчизни-матері сини!
Немає правди у війни, Вона лиш в мирі та любові!
Війна — це один з найперших та найбезглуздіших винаходів людства. Вона жорстока та невблаганна. Війна — це самознищення, це безглуздя, це знецінення людського життя. Після себе вона залишає дітей сиротами, жінок удовами, чоловіків, синів інвалідами, людські мрії нездійсненими.
Безперечно, часом неможливо залишатись осторонь війни. І коли в небезпеці твій народ, твоя земля, захищати її — це справа честі, а отже, усвідомивши всю безглуздість війни, ведучи мирну політику, ніхто не застрахований стати учасником воєнних дій. Тому світ знаходиться в небезпеці, доки виключно кожен не зрозуміє, що на війні переможців не буває, всі сторони приречені: страшні смерті та величезні втрати неминучі.
Напередодні Дня Примирення здобувачі освіти 6-7 класів Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського відвідали Національний музей історії України у Другій Світовій війні. З перших хвилин перебування на території Меморіального комплексу вразила велич монументу Батьківщина-мати, який видно з будь-якого куточка Києва.
Музей має розкішну колекцію експонатів – близько 400 тисяч. Зібрання зосереджені в 16 залах, виставлено більше 17 000 предметів, при цьому акцент зроблено на символіку та образи, що сприймаються на рівні почуттів. Піднімаючись від одного поверху до іншого, діти, ніби переживають усі етапи війни. Старі фотографії, військові мундири, справжні листи, зброя – усе це створює дуже потужний емоційний вплив. Поруч із Батьківщиною-Матір'ю розташований Меморіальний комплекс. У ньому можна побачити зразки військової техніки: відомі «Катюші», літаки, танки. На головній площі комплексу є скульптурні композиції: «Форсування Дніпра» та «Передача зброї». Важливо, що в музейних залах розміщено експозиції, присвячені не тільки Другій світовій війні. Показовою є виставка «На чужих війнах». Вона розповідає, як Радянський Союз, до складу якого входила і Україна, брав участь у війнах за своїми межами, зокрема у Афганістані. У вестибюлі музею розміщена експозиція, присвячена війні на Сході України: автомобілі з подряпинами, слідами від куль, розписані побажаннями та іменами героїв на синьо-жовтих прапорах, сучасна зброя, особисті речі загиблих воїнів АТО. З тривогою та хвилюванням розглядали діти фотографії, листи, документи свого земляка - Героя України Руслана Лужевського. Хвилиною мовчання вшанували його пам'ять.
По закінченню екскурсії здобувачі освіти висловили бажання, щоб війна швидше закінчилася та залишилася в історичних романах та кінокартинах, адже вона несе лише смерті, нестерпний біль, голод, втрати, гіркі сльози.
Затварська Н. П. та Батечко О.В.
класні керівники 6- 7 класів
Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського
|