• Реєстрація


Вишиванка – генетичний код нації

2018-05-18

У травні весь світ святкує День вишиванки, свято, приурочене українській національній культурі і традиціям. У цей день, який щороку відзначається у третій четвер травня, усі охочі можуть долучитися до свята. Що для цього потрібно зробити? Все просто — одягти вишиванку, йдучи на роботу або навчання.

Підтримали чудову традицію і здобувачі освіти та педагоги у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського. Крім звичних флешмобів та фотосесій у вишиванках, ми мали змогу зустрітися із майстринею- вишивальницею, поетесою-аматоркою із села Веселинівка  Оленою Пилипівною Яхно. Вона презентувала свої роботи – вишиті рушники, серветки, хустини, скатертини, портрети, дитячі вишивані сорочки виконані різними техніками вишивання: хрестиком, гладдю та бісером. З особливою шаною демонструвала аутентичні полотняні сорочки, виготовлені понад шістдесят років тому, прикрашені мережками, подаровані їй. Діти із задоволенням слухали майстриню, ставили їй запитання, ділилися враженнями, фотографувалися у її вишиванках. Сподобався всім імпровізований конкурс декламаторів поезій Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка, портрети яких були представлені на виставці.  Із задоволенням  розповідали вірші та співали українських пісень не лише здобувачі освіти, а й педагоги.

З особливим трепетом слухали настанови Олени Пилипівни одинадцятикласники, адже разом з ними навчається і син майстрині Борис, найменший із її п’яти дітей. Уродженка Косівського району Івано-Франківської області, яка вже сорок років прожила на Київщині, із однаковим теплом розповідала та демонструвала різні техніки вишивки, що побутують в обох регіонах. Справжнім подарунком для майбутніх випускників став рушник – оберіг із вишитими на ньому їх прізвищами та іменами.

Ми щиро вдячні Олені Пилипівні за те, що вона знайшла хвилинку, поділилася своїми творчими здобутками та материнською любов’ю, зробила наше буденне життя справжнім святом.


Полуцька В. В., вчитель Київщинознавства

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 22 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове