• Реєстрація


100 – річчя Дня Соборності України

2019-01-22

22 січня ми щорічно святкуємо День Соборності, свято, встановлене у честь проголошення Першої Незалежності та Акту злуки УНР і ЗУНР. Фактично, саме цей день є Днем Незалежності України, а не 24 серпня 1991 р. Другу дату можна вважати днем Відновлення Незалежності після тривалої окупації.  У період радянського режиму День Соборності не святкувався, а всі офіційні згадки про нього ретельно знищувалися.

В сучасній Україні на державному рівні вперше відзначався цей день вже у 1999 році. Ще один цікавий факт: у 2011 році указом президента-утікача, Віктора Федоровича, День Соборності 22 січня був скасований на офіційному рівні. А відновлено вже у 2014 р., після його втечі. Попри ці офіційні дати чисельних встановлень та скасувань свята, українці набагато довше святкують День Соборності, не змінюючи своїм традиціям.

Колектив Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського приєднався до святкування 100 – річчя Злуки УНР та ЗУНР. 18 січня напередодні знаменної історичної події до нашого закладу завітав наш  учень, а нині викладач Київського університету ім. Т. Г. Шевченка, доктор історичних наук, професор кафедри історії права та держави Захарченко Петро Павлович. Наш славний земляк провів цікаву та змістовну лекцію для старшокласників, в ході якої намагався донести до учнів правду про тяжкий та тернистий шлях українського народу до єднання.


В. Костенко,

вчитель історії та правознавства

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 18 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове