• Реєстрація


30 річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан

2019-02-15

В Україні 15 лютого вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 по 15 лютого 1989. Через горнило тієї війни пройшло 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.


Нині у складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі, де у боях з окупантами загинуло понад 200 воїнів. Загалом у зоні АТО воювали і воюють близько 12 тисяч воїнів-афганців.

30 років тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1089 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

15 лютого 2019 року у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відбулася загальношкільна лінійка з нагоди 30 – ї річниці  виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан,  де всі учні НВК вшанували загиблих у Афганській війні хвилиною мовчання.

Вчитель історії та правознавства Володимир Григорович Костенко  провів  для старшокласників урок  патріотизму «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя». Дівчатка 10 класу розповіли про страшні події десятирічної війни, про кількість загиблих у цій страшній, нікому не потрібній війні, пригадали воїнів-афганців односельчан, які теж брали участь у бойових діях на території інших держав. Учні переглянули відеофільми: «Афганістан болить в моїй душі…», «Ми інтернаціоналісти».

На  перервах  учні  НВК  мали змогу передивитися відеоролики «Крізь пекло афганської війни» та прослухати афганські пісні.


Н. Ковальська,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 23 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове