• Реєстрація


День писемності

2020-11-09

Вітаємо всіх, хто  не соромиться говорити українською!

9 листопада – День української писемності та мови. Цікаво, що українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 мільйонів, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, США та інших країнах, де мешкають українці. Українська входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Окрім того, вона є результатом інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови – полянського, деревлянського та сіверянського.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.

Педагогічний колектив Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського разом з учнями  долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який традиційно, ось уже двадцять років  проходить в цей день.

Любімо та бережімо рідну мову, друзі!

 


С. Рибіцька, Г. Макаренко,

вчителі філологи  Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Останні події та новини

Захист прав дитини


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 18 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове