• Реєстрація


День писемності

2020-11-09

Вітаємо всіх, хто  не соромиться говорити українською!

9 листопада – День української писемності та мови. Цікаво, що українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 мільйонів, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, США та інших країнах, де мешкають українці. Українська входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Окрім того, вона є результатом інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови – полянського, деревлянського та сіверянського.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.

Педагогічний колектив Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського разом з учнями  долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який традиційно, ось уже двадцять років  проходить в цей день.

Любімо та бережімо рідну мову, друзі!

 


С. Рибіцька, Г. Макаренко,

вчителі філологи  Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 19 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове