• Реєстрація


35 свічок у пам’ять про Чорнобильську катастрофу…

2021-04-26

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу.

Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

З роками «чорнобильська» проблема все більше трансформувалася у переважно соціальну. Станом на 2008 рік в Україні проживає 2376218 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 276327 – ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, 1558250 – потерпілих від Чорнобильської катастрофи, 541641 – дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У Волошинівському НВК ім Р. Лужевського  з учнями в онлайн форматі проведено бесіди  про Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. Минуло вже  35  років від наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Учні 8 класу переглянули онлайн відеоматеріали «Дзвони Чорнобиля».

Уроки Чорнобиля – це той важливий аспект аварії, який ми отримали величезною ціною і який повинен унеможливлювати його повторення. Це наше національне надбання, і воно повинне слугувати людям.

Цієї ночі в Прип’яті були запалені 35 свічок у пам’ять про Чорнобильську катастрофу – за кількістю років, що минули з моменту аварії. Як розповіли активісти, це частина акції, яка покликана символічно показати роль Чорнобиля у загальнонаціональному контексті.

 Н. Ковальська,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 14 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове