• Реєстрація


Всеукраїнська акція «Родинні історії війни»

2021-05-09

До Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом Український інститут нацпам’яті продовжує акцію “Родинні історії війни”. Її започаткували минулого року – у соцмережі виклали майже сто сімейних оповідей.

“Друга світова війна не оминула жодної української родини. Захищати своїх рідних та свій дім від ворога до лав Червоної армії пішло понад 7 мільйонів українських синів і доньок. В арміях Союзників воювали 250 тисяч, а в Українській повстанській армії – понад 100 тисяч вояків. За кожною із наведених цифр стоять долі конкретних людей. Без їхніх історій наша пам’ять про Другу світову не буде цілісною. Спільна перемога над нацизмом була б неможливою без внеску українців – без незламності та людської гідності сотень тисяч звичайних людей”

Учні та педагоги НВК долучилися до акції, розміщуючи світлини в соцмережах. Батечко Мирослава, учениця 10 класу, розмістила світлину в соцмережі Instagram свого прадідуся Мажуги Михайла Семеновича, який пішов на війну у 16 років 1943 року.

Світлана Іванівна Давиденко, вчитель математики,  розповідає:

«Моя мама і бабуся Гончар Валентина Олексіївна. На сьогодні вона має 82 роки від народження. Під час війни вона була маленькою дівчинкою, але пам'ятає, як у селі були німці. Може цього і не можна говорити, але вона завжди казала, що до неї вони ставились добре. Родичі жили у льоху, а її забрали у будинок. Годували, вилікували від хвороби, садовили на коня і їздили з нею по воду. Доречі, батько моєї мами, Колесник Олексій Григорович (на фото), учасник війни, на фронті втратив руку.

Сьогодні  моя мама не може ходити, нехай Господь дарує їй життя, бо поки живі матері ми залишаємось дітьми!

 Н. Ковальська,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 70 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове