• Реєстрація


Герої не вмирають…

2021-05-09

9 травня в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, і в 2021 році святкується 76-а річниця перемоги над "коричневою чумою".

Відзначення Дня перемоги над нацизмом включає в себе переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого.

Слід зазначити, що Україна з усіх країн світу зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинули від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратили притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вже кілька років поспіль є квітка червоного маку – загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів.

Учні, педагоги НВК долучилися до вшанування пам’яті тих, хто загинув під час Другої світової, війни на Сході України хвилиною мовчання та покладанням квітів до Пам’ятних знаків Олександра Полуцького, Руслана Лужевського та Братських  могил в селах Волошинівка та  Селичівка.

Саме 9 травня від кулі снайпера помер Олександр Полуцький, випускник закладу,  у Дніпропетровській лікарні ім. Мечникова, де майже тиждень перебував у критичному стані. Олександр захищав Батьківщину у складі 79-ї окремої аеромобільної бригади Збройних Сил України.

Цього дня ми всі завжди згадуємо своїх дідусів та бабусь, які ризикували своїм життям упродовж довгих років війни. І хоча їх уже немає з нами, вони продовжують жити до тих пір, поки ми про них пам’ятаємо. Світла пам’ять усім загиблим! Низький уклін та вдячність живим! З Днем Перемоги!

 



Н. Ковальська,

заступник директора з навчально-виховної роботи Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини ОЗО

Домашнє насильство

Куди телефонувати у випадках домашнього насильства

  • Національна поліція – 102 для повідомлення про факт насильства
  • Урядовий контактний центр – 15 47, де цілодобово надають інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, консультують з питань насильства стосовно дітей або загрози вчинення такого насильства
  • Система безплатної правової допомоги – 0 800 213 103
  • Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123

 

Що корисного почитати

Булінг у закладі освіти: як діяти педагогу

Запобігання та протидія домашньому насильству

Роз'яснення МОН щодо реагування на булінг у закладі освіти

Булінг у дитячому садку: на що звернути увагу

 

Хто є користувачами сайту ?







 

На сайті

На даний момент 11 гостей на сайті
При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове
ДОВЕРХУ