• Реєстрація


Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя

2017-11-01

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

“Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя”

Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку, недотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища, в якому перебувають діти, незбалансованість харчування, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, токсичних і наркотичних речовин, недостатній рівень сформованості навичок безпеки життєдіяльності, поширення ВІЛ-інфекції, туберкульозу,  потребують посилення роботи в навчальних закладах з формування в учнів навичок здорового способу життя. Сьогодні як ніколи потрібні нові підходи й шляхи до усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення здоров’я.


До пошуку ефективних шляхів розв’язання проблеми соціального здоров’я молоді долучаються і шкільні бібліотеки. Бібліотеку завжди називали аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою, тому важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала центром збереження здоров’я та осередком формування здоров’язберігаючої компетентності учнів.

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації  основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя. Відповідно
упродовж жовтня в закладі Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського  проходив  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя». У рамках місячника «За здоровий спосіб життя»  були проведені наступні заходи:

- буккросинг під гаслом «Література як мікстура»;

- інформаційний брифінг «У гармонії із собою і світом»;

- конкурс плакатів і малюнків «Здоров’я сьогодні і на все життя»;

- цикл тематичних виставок, присвячених профілактиці наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, тютюнопалінню «Шкідливі звички: міраж і дійсність»;

- квест «Рухова активність – здоровий спосіб життя»;

- перегляд відеофільмів про важливість духовного, психічного, соціального та фізичного здоров’я людей;

- бібліопікнік для учнів групи продовженого дня: «Абетка здоров’я»;

- тренінг « Вчимося бути здоровими».

Варто відзначити, що активна участь у Всеукраїнському місячнику «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» сприяла консолідації зусиль педагогічного та учнівського колективів у справі зміцнення здоров’я, профілактики хвороб, забезпечення гармонійного розвитку кожного школяра.


Бібліотекар Волошинівського НВК

ім.Р. Лужевського

Затварська Н.П.

 

 

Всі новини НВК

Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 21 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове