• Реєстрація


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

2018-11-01

«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек, починаючи з 2014 року, започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек .

Упродовж  попередніх років цей захід проводився за певною тематикою. У 2018 році місячник присвячено 100-річчю від дня народження видатного українського педагога-гуманіста XX століття, вченого зі світовим ім'ям, Героя Соціалістичної Праці, члена-кореспондента АПН СРСР, кандидата педагогічних наук, директора школи, публіциста, дитячого письменника Василя Олександровича Сухомлинського, який проходив  під гаслом "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини".


Спадщина кожного митця і кожного вченого має свою долю. Одну досить швидко забувають, іншу якийсь час тримають у полі зору. І лише небагатьом випадає залишитися у «великому часі». Є всі підстави стверджувати, що спадщина Василя Сухомлинського належить до останніх. Вона не тільки ввійшла окремим значним розділом в історію педагогіки, а ділом в історію педагогіки, та й зберегла свою актуальність. Вона сприяє реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства. Його твори – це золоті розсипи, перевірених практикою педагогічних ідей, знахідок,рекомендацій.

Відповідно упродовж жовтня в закладі Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського  в  рамках місячника «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»  проведено ряд заходів:

• День відкритих дверей для батьків, учнів, вчителів, громадськості  у шкільній бібліотеці "Серце віддане дітям";

• Оформлення експозиції  у бібліотеці, присвяченої педагогічній, літературній та громадській діяльності В.О.Сухомлинського "Вічний слід на Землі";

• Інформаційні огляди представленої  літератури в бібліотеці  на  тему  „Школа казок  В.Сухомлинського”;

• Читацький марафон   «Читаємо Сухомлинського»;

• Виховний захід  "Людина починається з добра» (за сторінками творів В. Сухомлинського);

• Тиждень підручника –  робота книжкової лікарні «Вчись і ти, як книгу берегти»;

• Виставка творчих робіт учнів:  «Шедеври маленьких умільців»;

• Урок на природі за методикою В.О. Сухомлинського.

Хвилинки - милування: «Багряні листочки»,

Хвилинки - роздуми: «Хто кому потрібен у природі»,

Хвилинки - цікавинки: «Цікаві горобчики».

Залучаючи дитину до читання, сучасна бібліотека не тільки відкриває шляхи до важливих джерел інформації, але й робить значно важливішу справу – сприяє творчій самореалізації особистості. Саме творчість є найважливішою складовою успішної, всебічно розвиненої особистості, тому головною метою діяльності шкільної бібліотеки є створення умов для розвитку такої людини, її духовного зростання та  самореалізації. В.О. Сухомлинський подарував нам цілісну педагогічну систему спрямовану на творчий розвиток дитини.. І то вже наша проблема, як зуміємо скористатися нею. Маємо підніматися до неї і серцем, і розумом.

 


Бібліотекар Волошинівського НВК

ім.Р. Лужевського

Затварська Н.П.

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 19 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове