• Реєстрація


Шануючи традиції

2017-12-14

За народним календарем 14 грудня – день Святого Наума, покровителя розуму і доброчинства.

У давні часи навчальний процес розпочинався саме у цей день. У народі вважалось, якщо на день Наума розпочати навчання, то дитина краще засвоюватиме науку, а відтак набереться ума-розуму. З цього приводу казали: «Пророк Наум наведе на ум».

Наум був монахом просвітителем. Мандруючи по селах він безкоштовно вчив дітей. Тяжко давалася у ті давні часи наука дітям. Вчителями на той час були малоосвічені дячки. Але, незважаючи ні на що, батьки віддавали дітей у школу, бо освіченість була у повазі. Саме у цей день існували певні традиції, пов’язані з навчанням.

Напередодні Наума батьки відвідували дячка і домовлялися про оплату. Ввечері до «кашоїда» приходив хрещений батько із букварем. Мати змивала дитині голову із зіллям щоб Наум наставив на ум. У перший день зустрічі з учителем той повинен був нагородити кожного учня трьома символічними ударами лозини.

Серед учнів Волошинівського НВК ім.. Р. Лужевського переважна кількість учнів - це діти, яких не потрібно змушувати вчитися. Вони наполегливо оволодівають знаннями, примножуючи славу нашого закладу. Вже доброю традицією стало заохочувати учнів солодощами. Адже відомо, що у шоколаді є гормон радості, який підвищує працездатність, дарує почуття задоволення.

Тому саме сьогодні призерам та учасникам районного етапу конкурсів учнівської творчості та Всеукраїнських учнівських олімпіад були вручені солодкі призи.

Посередником Святого Наума виступила приватний підприємець Глушко Євгенія Федорівна, яка люб’язно надала призи для учнів.


Полуцька Віта Володимирівна,

заступник директора НВК із

навчально-виховної роботи


 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 22 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове