• Реєстрація


Гордість школи – наші випускники

2018-11-26

23 листопада 2018 року у  Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського  відбулася  зустріч з  почесним гостем, випускникам Волошинівської середньої  школи - доктором юридичних наук, професором Київського національного університету імені Тараса Шевченка, консультантом юридичної компанії «Світ юридичних послуг» - Петром Павловичем Захарченко.


У 1967 р. пішов до першого класу Волошинівської восьмирічної школи.

Першою вчителькою була Єсик Євдокія Степанівна. Її доброта, мудрість, терплячість допомогли хлопцю зробити перші кроки до вибору майбутньої професії.

З 1 вересня 1975  року на радість батькам і дітям гостинно відкрила двері новозбудована Волошинівська середня школа, куди юнак пішов до 9 класу. Оновилося не лише приміщення школи, а й педагогічний колектив. 15 молодих педагогів з різних куточків України були направлені до новоствореного освітнього закладу сіяти добре, мудре, вічне. Як і кожному підлітку дуже подобалися молоді вчителі, які прибули - особливо Ніна Василівна Карпич та Лілія Петрівна Кульба. Серед них і улюблений класний керівник - Олена Степанівна Зелик, яка пізніше стала заступником директора  з навчальної роботи.

Петро Павлович був активним учасником спортивних змагань, капітаном шкільної волейбольної та футбольної команди, призером і переможцем районних змагань із названих видів спорту. І сьогодні з особливим теплом згадує вчителя фізичної культури - Михайла  Григоровича  Лужевського, який власним прикладом прищеплював молоді любов до спорту. Не з одного підлітка він виховав спортсмена,  і туриста, і просто мужню витривалу людину.

Глибокі знання з історії та правознавства заклала Ольга Никифорівна Покуса.   Ольга Никифорівна допомогла зрозуміти юнаку, що знання історії дає змогу аналізувати процеси, що відбуваються в суспільстві. Все це вплинуло на остаточний вибір професії Петра Павловича.

Закінчивши у 1977 році середню школу, працював у Центральному державному історичному архіві УРСР на посаді охоронця фондів.

З 1978 по 1983 р р. навчався на історичному факультеті Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка, після закінчення якого  був дільничним інспектором у справах неповнолітніх Московського районного відділу внутрішніх справ міста Києва.

Впродовж 1989-1991 рр. – інспектором у справах неповнолітніх відділу кримінального розшуку м. Києва.

У 1991 р. призначений на посаду викладача Училища міліції МВС України.

З 1995  по 2010 роки  працював старшим викладачем, доцентом кафедри історії держави і права Національної академії внутрішніх справ України.

2010 – 2013 рр. – доцент, професор кафедри теорії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Нині професор кафедри історії права та держави, академік Академії наук вищої освіти України.

Увесь цей час не забував про рідне село, не забував і про рідну школу.

Відстоюв честь села під час проведення спортивних змагань. У складі радгоспного футбольного клубу «Іскра» був переможцем та призером районних турнірів, брав участь в обласних змаганнях з футболу. У складі команди ветеранів села бере участь у районних змаганнях із ігрових видів спорту, допомагає становленню юнацької футбольної команди.

Нині Петро Захарченко підтримує тісні зв′язки з малою батьківщиною. Надає методичну допомогу у реконструкції музею «Борщівських боїв», є консультантом наукових учнівських робіт Малої академії наук України. Сприяє розвитку духовної культури, поповнює фонд шкільної бібліотеки сучасною літературою з історії України.   В його арсеналі багато праць та видань з історії  та права.

Петро Павлович розповідав учням  про історію козацького села Волошинівка, події Голодомору, про боротьбу українців за незалежність.

Та головна мета  професійної діяльності  Петра Павловича і громадянська позиція  – це якісні зміни в суспільстві, розбудова нової української держави.


Н. Ковальська,

заступник директора з навчально – виховної роботи

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

 

Всі новини НВК

Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 34 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове