2015-11-23
День Гідності та Свободи
День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи. Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…»
Для учнів Волошинівського НВК ім Р. Лужевського проведені виховні справи: «Україна вільна, демократична держава», «У нас єдина держава і ми єдиний народ», «Шлях до ЄС». У шкільній бібліотеці оформлена тематича виставка, присвячена подіям Майдану.
Класний керівник 8 класу Віталій Віталійович Корж організував показ за допомогою мультимедійного проектора, де дівчата та юнаки 6 - 8 класів мали можливість переглянути фрагменти фільму "Зима, що нас змінила".
Вчитель української мови та літератури Макаренко Ганна Іванівна на уроці літератури рідного краю ознайомила учнів 10 класу з новими творами члена Національної спілки письменників України Василя Цілого про події Майдану та дні сьогоднішні, які так болять поетові (вірші: «Вінок Сергієві Нігояну», «Піаніст», «Люстрація», «Поминальне» (майору-десантнику Руслану Лужевському, Герою України), «Інформаційний удар», «Корупція» та інші).
Діти зрозуміли, найголовніше, що дав нам Майдан, — віра в себе та довіра до того, хто стоїть з нами пліч-о-пліч. Фраза «моя хата скраю» почала витіснятися з голів українців лозунгом Великої французької революції — «Свобода. Рівність. Братерство». Кожен готовий подати руку допомоги навіть незнайомцю. Одразу згадується праця Андрія Сахарова «Мир через полвека», де він наголошував, що тільки сила людського розуму та людяності у душах мільярдів людей може протистояти будь-якому хаосу. І як би наївно це не звучало, але це дійсно так і є, маємо наочний приклад. Хіба не людяність та взаємодопомога українців стали тією ниткою, на якій трималися всі ми декілька місяців? Ми багато років намагалися побудувати сильну країну. Говорили про мови, історію, політику, економіку. Тепер настав час поспілкуватися про чесність, повагу та, що не менш важливо, самоповагу.
Недарма ж зимові події називають Революцією Гідності, адже за її допомоги ми намагалися будувати гідну державу. Щодо того, чи вдалося нам це зробити, будемо говорити через декілька десятків років, а от в чому ми точно впевнені — революції вдалося виховати гідне суспільство. Ще в І столітті н.е. римський державний діяч, філософ Цицерон сказав: "Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя".
Ковальська Наталія Іванівна,
заступник директора з навчально – виховної роботи
Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського
|