• Реєстрація


Трагічна дорога на Захід

2016-06-07

Трагічною сторінкою в історії нашої держави є Борщівська трагедія вересня 1941 року. Як писала член Національної спілки письменників України Ганна Дудка:

В душі лещатами – гризота,

Як проїжджаю повз Борщів.

О, скільки їх у цих болотах,

Невинних знищених синів!

Точна кількість загиблих невідома, але це близько 500 тисяч воїнів Радянської Армії.

У Волошинівській середній школі 9 Травня 1982 року був відкритий музей Борщівських боїв. Пройшло майже 35 років. Історики по-іншому трактують події радянсько-німецької війни. Тому сьогодні йде реконструкція шкільного музею.

З цією метою у приміщенні сільської бібліотеки відбулося засідання круглого столу «Трагічна дорога на Захід: односельчани на примусових роботах у Німеччині». У ньому брали участь директор Будинку культури с. Волошинівки Івченко  Т. В., сільський бібліотекар Марченко М. Г., члени ради музею, діти та внуки тих, хто був насильно вивезений на примусові роботи до Німеччини.

Ділилися спогадами, записували їх, переглядали світлини, привезені з чужини, уточнювали списки наших земляків-остарбайтерів. Активну участь у роботі круглого столу взяв учень 9 класу, юний дослідник, член МАН Верховод Михайло, який збирає матеріали для написання наукової роботи.

  

Ганна Макаренко, вчитель-філолог,

член ради музею Борщівських боїв

Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

 

Всі новини НВК

Національна дитяча "Гаряча" лінія


Хто є користувачами сайту ? 

На сайті

На даний момент 23 гостей на сайті

При відтворенні, передруку або розповсюдженні іншим способом матеріалів сайту посилання обов’язкове